Back To Top
Abdülhamit Gül: YSK'nin kararlarına saygı duymak bir hukuk devletinin olmazsa olmazıdır

Abdülhamit Gül: YSK'nin kararlarına saygı duymak bir hukuk devletinin olmazsa olmazıdır

 - Son Güncelleme: 11.05.2019 Cumartesi 14:34
Abdülhamit Gül: YSK\'nin kararlarına saygı duymak bir hukuk devletinin olmazsa olmazıdır
- A +

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı ziyaretinin ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gül, "YSK'nın kararlarına saygı duymak, hukuk devletinin olmazsa olmazıdır" şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığını ziyaretinin ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Gül, "YSK'nin kararını beğenirsiniz beğenmezsiniz ancak YSK'nin kararlarına saygı duymak bir hukuk devletinin olmazsa olmazıdır." ifadelerini kullandı.

YSK üyelerinin Kılıçdaroğlu tarafından hedef gösterildiğini ve bunun kabul edilemez olduğunu belirten Abdülhamit Gül, "Elbette eleştiriler olabilir. Ama bu eleştirileri bir YSK'nın saygın üyelerini hedef gösterecek şekilde, isimlerini, soyisimlerini söyleyerek bir itibar cellatlığına dönüştüremezsiniz. İsimlerini okunarak, yüksek mahkeme üyelerini tahkir etmek, tezhif etmeye yönelik bu tür davranışlar asla kabul edilemez. Bir muhalefetin üslubuna da asla yakışmayan bir tavırdır. Bu üslup o yüksek mahkeme üyelerini alçaltmaz ama o üslubu kullanan kişilerin seviyesini ve seciyesini gösterir, alçaltır" şeklinde konuştu.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN