Back To Top
Bakan Soylu'dan HDP'li vekillere: Bunlar Kandil'in robotu

Bakan Soylu'dan HDP'li vekillere: Bunlar Kandil'in robotu

 - Son Güncelleme: 19.03.2019 Salı 00:28
Bakan Soylu\'dan HDP\'li vekillere: Bunlar Kandil\'in robotu
- A +

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'yi eleştirerek, ''Bunlara milletvekili demiyorum biliyorsunuz. Bunlar, aziz milletin milletvekili olamazlar. Bunlar, PKK'nın vekilidir, terörün vekilidir. Bunlar Kandil'in robotudur. Bunlar insanlık nasibini almamış haysiyet düşkünüdür. Kendi başlarına hiçbir kabiliyetleri söz konusu değildir'' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Konya’nın Seydişehir ilçesinde partisi tarafından düzenlenen mitinge katıldı. Miting öncesi sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konser verdi.

Helikopterle kente gelen Bakan Soylu, miting alanı girişinde coşkuyla karşılandı. Alandaki vatandaşlarla tek tek selamlaşan Bakan Soylu, Türkiye'nin büyümemesi ve güçlenmemesi için yıllardır ekonomik ve terör saldırıları gerçekleştirildiğini belirtti.

Ülkede başbakan ve bakanların asıldığını, defalarca darbelerin gerçekleştiğini hatırlatan Bakan Soylu, ''Bütün bunlar bitti mi? Son 6, 7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdi. Gezi olayları, 17-25 Aralık, 7 Haziran'dan sonra HDP 2,3  puan fazla alınca oraları yaktı yıktı. 15 Temmuz darbesinden sonra da durmadılar. Irak'ın kuzeyinde devlet kurmak istediler, referandum yapıp. Amerika'ya, Avrupa'ya güvenip, devlet kuracağız demediler mi? Ama Recep Tayyip Erdoğan engelledi'' diye konuştu.   

BUNLAR KANDİL'İN ROBOTU 

Konuşmasında HDP'yi eleştiren ve HDP'li milletvekillerin, PKK'nın milletvekili olduğunu ifade eden Bakan Soylu, şunları söyledi: 

''Sert konuştuğumu söylüyorlar. Ne diyeyim? 'Sırtımı PYD'ye, YPG'ye dayadım' diyenlerin sırtını sıvazlayıp, aferin mi diyeceğiz? Ben de ona bir şey söylemişim, yanlış mı söylemişim? Sen sırtını YPG ve PYD'ye dayarsın ha. Şimdi sana dört tane duvar verdim. İster o duvara daya, ister o duvara daya, hangi duvara dayarsan daya. Kızıyorlar. Niçin kızıyorlar? Bunlara milletvekili demiyorum biliyorsunuz. Bunlar, aziz milletin milletvekili olamazlar.  Bunlar, PKK'nın vekilidir, terörün vekilidir. Bunlar Kandil'in robotudur. Bunlar insanlık nasibini almamış haysiyet düşkünüdür. Kendi başlarına hiçbir kabiliyetleri söz konusu değildir. Şunu açık söylüyorum. Ne yapacaklar,  Apo'nun İmralı'dan serbest bırakılması için İstanbul'dan ne yapacaklar, bu PKK'nın vekilleri yürüyüş yapacaklar. 15 vilayetin ardından Diyarbakır'a gideceklermiş. Dedim ki, bu sizi yürüten adam değildir, dedim. Diyarbakır'da burunlarını çıkaramadılar. Evlerinde, otellerinde kaldılar. Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye'ye baskı yapmaya çalışanları müsaade etmeyeceğiz.'' 

KONYA/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN