Back To Top
Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'na jet cevap: Varsa kanıtın ispatla, bunun adı basitliktir

Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'na jet cevap: Varsa kanıtın ispatla, bunun adı basitliktir

 - Son Güncelleme: 11.06.2019 Salı 22:55
Binali Yıldırım\'dan İmamoğlu\'na jet cevap: Varsa kanıtın ispatla, bunun adı basitliktir
- A +

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun "Binali bey ortak yayın için sorulacak soruları istemiş" açıklamasına sert cevap verdi: Varsa elinde kanıt ispatlasın yoksa da özür dilesin. Yalan söyleme üzerine kurulu çirkin bir siyaseti İstanbullular hak etmiyor. Bunun adı basitliktir.

Binali Yıldırım'ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle: 

CHP adayı biraz önce ortak canlı yayınla ilgili "Binali Yıldırım soruları istemiş bana bilgi geldi" diyor. Sonra da kendisine tarafların yalanlaması iletildiğinde "öyle değilse yanlış anlamışım" diyor.

Varsa elinde kanıt ispatlasın yoksa da özür dilesin. Yalan söyleme üzerine kurulu çirkin bir siyaseti İstanbullular hak etmiyor. Bunun adı basitliktir.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: BİNALİ BEYİN BÖYLE BİR TALEBİ OLMADI

Ortak yayını yönetecek olan İsmail Küçükkaya ise "Binali Yıldırım soruları görmek istemiş" iddiasına Fatih Altaylı'nın Habertürk'teki programı Tek Tek'te değerlendirdi. Küçükkaya "Soruları henüz hazırlamadım. Binali Yıldırım'ın benden böyle bir talebi olmadı" dedi. 

BİNALİ BEY SORULARIN GÖRÜŞÜLMESİNİ İSTEMİŞ

Ekrem İmamoğlu, NTV'deki programda ortak yayınla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

İçerikle ilgili sunan kişinin özgün kalması zorunda ve gündemi toparlayıcı zihinlerde 31 Mart günü dahil olmak üzere zihinlerde hangi soru varsa sorulmasından yanayım. Bir sınırlamanın gazetecinin oradaki duruşuna ters olacağı kanaatindeyim. O özgürlüğünün ve özgünlüğünün korunmasından yanayım. Asla bir sınırlama olmasından yana değilim. Bana soruları yollamasa da olur bu kadar net söylüyorum. Kendileri nasıl hazırlıyorlarsa elbetteki eşitliğin korunması halinde. Ama sanıyorum Sayın Yıldırım, soruların görüşülmesini talep etmiş. Yani biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım. İstanbul’un dününü yarınını, 31 Mart öncesini sonrasını, 6 Mayıs sürecini, 18 günlük süreci hepsini konuşalım istiyorum.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN