Back To Top
Çanakkale'de devraldığı belediyenin borçlarını binaya astırdı

Çanakkale'de devraldığı belediyenin borçlarını binaya astırdı

 - Son Güncelleme: 13.04.2019 Cumartesi 11:34
Çanakkale\'de devraldığı belediyenin borçlarını binaya astırdı
- A +

Çanakkale Kepez'de CHP'li yeni başkanı Arslan, aynı partiden selefi Mutan yönetiminden devraldığı borçları gösteren afişi, belediye binasına astırdı. Arslan "Ben bu afişi şeffaf belediyecilik anlayışım gereği astım. Kimseyle bir kaos ortamı yaratma gibi bir isteğim yok. Kimseyi zan altında da bırakmak istemiyorum" dedi.

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinin CHP'li Belediye Başkanı Birol Arslan, önceki yönetimden kalan borç durumunu gösteren çizelgeyi afiş yaptırarak belediye hizmet binasının girişine astırdı.

Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Arslan, 31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerini kazanmasının ardından 4 Nisan'da mazbatasını alıp belde belediye başkanlığı görevine başladı.

Daha sonra Arslan, yine kendi partisinden belediye başkanlığı yapan Ömer Faruk Mutan'dan  devraldığı belediyeye ait borç durumunu gösteren dev bir afiş hazırlattı. Bu afiş, hizmet binasının dış duvarına asılarak belde halkına duyuruldu.

19-04/12/20190412_2_35949774_43497489.jpg

"BU AFİŞİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIM GEREĞİ ASTIM"

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, yaptığı açıklamada, şeffaf belediyeciliği insanlara anlatmak amacıyla bu afişi astırdığını söyledi.

Arslan, "Ben bu afişi şeffaf belediyecilik anlayışım gereği astım. Kimseyle bir kaos ortamı yaratma gibi bir isteğim yok. Kimseyi zan altında da bırakmak istemiyorum. Amacım bu değil, amacım insanların Kepez Belediyesi'nin şeffaf olmaları görmesi. Görev süremde bir yıl dolduğunda da benim yönetimimdeki belediyeye ait son durumu yine aynı afiş yöntemiyle insanlara duyuracağım." dedi.

19-04/12/20190412_2_35949774_43497490.jpg

"10 YILI KAPSAYAN BİR BORÇTUR"

Ömer Faruk Mutan ise afişte yer alan borç miktarlarının sadece kendi dönemine değil, 10 yıllık bir sürece ait olduğunu dile getirdi.

Görev süresi boyunca meblağı çok yüksek işler yaptıklarını ve bunların kısa sürede tamamlandığını kaydeden Mutan, şöyle konuştu:

"Burada bir afiş ile insanların aklı karıştırılmaya çalışılıyor ancak bu borç Ömer Faruk Mutan'ın borcu değildir, 10 yılı kapsayan bir borçtur. Ben de borç ile devraldım. Eski başkan İsmail Yaşar Oğuz'dan da gelen bir borç var. Ben kimse için afiş yaptırmadım, kaos ya da kriz ortamı yaratmadım. İş yapmayı tercih ettim. Ankara'ya gittim, yol yoktu yol istedim. Allah razı olsun AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan bizi hiç yalnız bırakmadı, ne istediysek yardım etti. Bizi hiç boş çevirmedi. Benim dönemimdeki borç 28-30 milyon lirayı geçmez. Diğer borçlar 10 yıla yayılmış borçlardır."

ÇANAKKALE/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN