Back To Top
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı felakettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı felakettir

 - Son Güncelleme: 26.05.2019 Pazar 22:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı felakettir
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul Mahalle Başkanları ile İftar programında konuştu. YSK'nın kararınına muhalefetten gelen eleştiriyi değerlendiren Erdoğan, ''Her hırsızlık kötüdür ama milli irade hırsızlığı, oy hırsızlığı tam bir felakettir'' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekidle;

"Siyasetimizde millete rağmen yol yürümek yoktur"

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Siyasetimizde milletle inatlaşmak, millete rağmen iş görmek, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış kesinlikle yoktur." dedi.

AK Parti'nin İstanbul'da 2 milyon 300 bin üyesi bulunduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"İstanbul'da bu kadar üyeye sahipsek sadece İstanbul üyelerimizi ciddi manada çalıştıralım. Bir üye yanında iki oy daha getirsin mesele bitti ama üyelerimizi çalıştıralım önce. 'Üyeyim ama çalışmıyorum' olmaz, üyeliğin bir sorumluluğu var."

"YSK'nin kararını isabetli buluyoruz"

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul seçimlerine ilişkin kararını değerlendiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimizin hakkını, hukukunu, iradesini korumak için mücadele ettik, bu sebeple YSK'nin seçimin yenilenmesi kararını isabetli buluyoruz. Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı, milli irade hırsızlığı tam bir felakettir. Bu karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığımızda dişe dokunur, vicdanları tatmin edici bir unsura rastlayamıyoruz."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN