Back To Top
DSP, İstanbul'da aday çıkarmama kararı aldı

DSP, İstanbul'da aday çıkarmama kararı aldı

 - Son Güncelleme: 12.05.2019 Pazar 16:48
DSP, İstanbul\'da aday çıkarmama kararı aldı
- A +

DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Muammer Aydın, adaylıktan istifa ettiğini duyurdu. İstanbul seçimleri gündemiyle toplanan DSP Parti Meclisi toplantısından da Muammer Aydın'ın yerine aday göstermeme kararı çıktı.

Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Muammer Aydın, adaylıktan istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, "Bugün itibariyle DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından istifa etmiş bulunmaktayım. Kamuoyuna duyurulur." ifadelerini kullandı.

Muammer Aydın, 31 Mart yerel seçimlerinde 30 bin 817 oy almıştı. 

YENİ ADAY GÖSTERİLMEYECEK

Öte yandan DSP Parti Meclisi bugün İstanbul seçimleri gündemiyle toplandı. Toplantıdan yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde başka bir aday göstermeme kararı çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Önder Aksakal, "YSK hukuksuz şekilde sandık kurullarını gerekçe göstererek yenilenmesine karar verdi. Böylesi bir kanunsuzluğa DSP olarak sessiz kalamayız bu yüzden İstanbul adayımız çekildi. Yeni bir aday gösterilmiyor" dedi.

DSP'nin seçimlerde Millet İttifakı'nın adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu'na destek vermesi bekleniyor.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN