Back To Top
Erdoğan: Sanatçı ve sporcularımızın bu durumu bizi çok üzmüştür

Erdoğan: Sanatçı ve sporcularımızın bu durumu bizi çok üzmüştür

 - Son Güncelleme: 25.05.2019 Cumartesi 23:42
Erdoğan: Sanatçı ve sporcularımızın bu durumu bizi çok üzmüştür
- A +

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda sanatçı ve sporcular ile bir araya geldiği iftar programında konuştu. Erdoğan, "Önünü arkasını tam olarak bilmeden siyasi tartışmalara taraf olan sanatçı ve sporcularımızın bu durumu, bizi çok çok üzmüştür ve üzüyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sanatçı ve sporcularla iftar programında bir araya geldi.

Erdoğan, "Fevkalade bir durum olmazsa 2021 yılında Taksim'deki eski adıyla AKM'yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş olacağız" dedi.

19-05/25/basliksiz-1-1558815518.jpg

'BİZİ ÇOK ÜZMÜŞTÜR'

Erdoğan, "Önünü arkasını tam olarak bilmeden siyasi tartışmalara taraf olan sanatçı ve sporcularımızın durumu, bizi çok çok üzmüştür ve üzüyor" diye konuştu.

19-05/25/a.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sanatçı sanatıyla sporcu sporuyla konuşur, buradan hasıl olan itibarı da ülkesi ve milleti için kullanır." dedi.

19-05/25/erdogan3-zckq_cover.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Sanatçı ve sporcunun siyaset yapma hakkı yok mu? Elbette var. Bizim partimizde çeşitli kademelerde vazife üstlenen pek çok sanatçı, kültür insanı, sporcu arkadaşımız bulunuyor. Başka partilerde de aynı kimlikle kişiler mevcut. Bir siyasi partiye üye olmak suretiyle yani siyasetçi kimliğiyle bu faaliyet yürütülebilir ama sadece sanatçı ve sporcu kimliğine sahip kişilerin siyasi polemiklerde yer almaları onları yıpratır, milletimizin de yüreğinde kırgınlıklara yol açar."

19-05/25/screenshot_4.jpg

19-05/25/ccc.jpg

İSTANBUL/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN