Back To Top
CHP'li Faik Öztrak'tan YSK ve İstanbul açıklaması

CHP'li Faik Öztrak'tan YSK ve İstanbul açıklaması

 - Son Güncelleme: 12.04.2019 Cuma 19:45
CHP\'li Faik Öztrak\'tan YSK ve İstanbul açıklaması
- A +

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimleri ve YSK hakkında açıklama yaptı. Öztrak, "YSK'nın önüne gelen kumpas dosyasını görüşmesini sürekli ertelemesi soru işaretlerine neden olmaktadır" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, YSK'nın erteleme kararına ilişkin sert açıklamalarda bulundu. İşte Öztrak'ın konuşmasından satır başları...

YSK'nın önüne gelen kumpas dosyasını görüşmesini sürekli ertelemesi soru işaretlerine neden olmaktadır. YSK üzerinde iktidarın çok ciddi baskı olduğu anlaşılmaktadır.  Sandıktan sonucu itibarsızlaştırarak İstanbul'da kaybettiği seçimi masa başında çalma operasyonuna izin verilmemelidir. Seçimlerin sonuçlarının kumpasla çalınmasına hukukun izin vermeyeceğine inanmak istiyoruz. 

YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır. Erteleme Türkiye'ye çok değerli bir vakti kaybettiriyor. İstanbul kararı çocuklarımızın aşını işini geleceğini de etkileyecektir. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN