Back To Top
HDP'den Öcalan'ın çağrısına ilk açıklama: Desteğimiz İmamoğlu'na

HDP'den Öcalan'ın çağrısına ilk açıklama: Desteğimiz İmamoğlu'na

 - Son Güncelleme: 20.06.2019 Perşembe 22:31
HDP\'den Öcalan\'ın çağrısına ilk açıklama: Desteğimiz İmamoğlu\'na
- A +

İmralı'nın HDP'ye 23 Haziran seçimlerinde tarafsız olun çağrısına partiden ilk tepki geldi. HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada İmamoğlu'na desteğin süreceği vurgulandı.

23 Haziran seçimlerine iki gün kala teröristbaşı Öcalan'ın HDP'ye "tarafsız olun çağrısı" ile devreye girmesine partiden açıklama geldi. HDP İmamoğlu'na desteğini yeniledi. 

Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, İmralı'da Öcalan'la yaptığı görüşmeyi ve yazdığı mektubu kamuoyu ile paylaştı. Anadolu Ajansı, "İmralı Cezaevi'nden açıklama yapan teröristbaşı Öcalan, HDP'ye İstanbul seçimlerinde tarafsızlık çağrısında bulundu." ifadeleriyle haberi duyurdu.

HDP'nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada ise "31 Mart'ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız. Doğa talanına, rant çarkına ve insan kayırmacılığa karşı 23 Haziran’da oylarımız demokrasi, barış ve özgürlükleredir. İstanbul’u rant cennetine çevirip palazlanmak isteyenlere dur de" denildi.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN