Adana'da vahşet: Eski milli atlet olan komşusunu av tüfeğiyle öldürdü

Adana'da vahşet: Eski milli atlet olan komşusunu av tüfeğiyle öldürdü

Adana Seyhan'da 5 katlı apartmanın 3'üncü katında yaşayan Lokman D. ile alt katta oturan Ahmet Pekyen ve ailesi dün birbirleriyle tartıştı. Bu sabah Lokman D., apartmanın önünde bulunan eski milli atlet Ahmet Pekyen'e evinin balkonundan av tüfeğiyle ateş etti. Hastaneye kaldırılan Pekyen hayatını kaybetti.

Adana Seyhan İçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde 5 katlı apartmanın 3'üncü katında yaşayan Lokman D. ile alt katta oturan Ahmet Pekyen ve ailesi dün tartıştı. Bu sabah 07.00 sularında ise Lokman D., apartmanın önünde bulunan Ahmet Pekyen'e evinin balkonundan av tüfeğiyle ateş etti

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Hastaneye kaldırılan Pekyen, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Cinayet şüphelisi Lokman D. ise olaydan kısa süre sonra evinde, olayda kullandığı tüfekle beraber gözaltına alındı.

Lokman D.'nin dün akşam, aralarında daha önce de husumet olan Pekyen ailesinin üyelerini "Sizi öldüreceğim" diye tehdit ettiği iddia edildi. Şüpheliyi sorguya alan polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

ESKİ MİLLİ ATLET

Ortaokul yıllarında milli takıma seçilen, Türkiye birincilikleri bulunan ve Balkan Şampiyonası'nda 6’ıncı olan Ahmet Pekyen'in 1980 darbesinden sonra sporu bıraktığı öğrenildi.

1987 yılında Anavatan Partisi'nin bombalanması olayında suçlanıp gözaltına alınan Pekyen, iddiaya göre gördüğü işkence nedeniyle omuriliğindeki zedelenme sonucu yüzde 50 engelli kaldı. Bu suçlamadan beraat eden Pekyen, bir dönem Anadolu Halkları Derneği Başkanlığı da yaptığı öğrenildi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN