Babacan'dan vatandaşa ittifak yanıtı: Altı parti tek parti olmadı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara'nın Nallıhan ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Bir vatandaşın “Altılı masadan ayrılın, biz sizi tek başınıza iktidara getirelim" sözlerine yanıt veren Babacan, “Biz DEVA Partisi olarak ayrı bir partiyiz. Altılı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı” diye yanıt verdi.

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bir vatandaşın “Altılı masadan ayrılın, biz sizi tek başınıza iktidara getirelim" sözlerine yanıt verdi. "Demin çay içtik, ‘Sakın ha ayrılmayın’ diyorlar. Kimi öyle, kimi böyle diyor." diyen Babacan, "Biz DEVA Partisi olarak ayrı bir partiyiz. Altılı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı." dedi.

AK Parti Gençlik Kolları ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen bir vatandaş Babacan’a, “Siz ekonomi bakanıyken hızlıydık. İyiydi. Şimdi ben kamuda işçiyim. Şu an izindeyim. Ek iş yapıyorum. Şimdi yaka silkiyoruz” dedi. Babacan bunun üzerine, “Zor… Ne yapacaksın? Tek maaşla geçinmek çok zorlaştı” ifadelerini kullandı.

HANIM BURADA, YOKSA YEMEM AÇ GİDERİM

Babacan, ekonomik krizi simit alan bir vatandaşı göstererek anlattı. Babacan’ın “Susamlısına parası yetmedi, susamsızını alıyor. Susamlı simit 5 lira” sözleri üzerine simit alan vatandaş, “Hanım burada, yoksa yemem. Aç giderim” dedi.

BU HÜKÜMET OLDUKÇA ZAMLAR DURMAZ

Babacan, esnafın “Başkanım bu zamlar dursun istiyoruz. Aldığım hiçbir malı bir daha yerine koyamıyorum” sözlerini şöyle yanıtladı:

“Bu hükûmet iş başında olduğu sürece zamların durması mümkün değil. Ekonomiyi ayakta tutan adalettir. Adalet olmayınca ekonomi ayakta durmaz. Mümkün değil.”

ALTILI MASADA ALTI PARTİ TEK PARTİ OLMADI

Babacan ayrıca bir vatandaşın “Altılı masadan ayrılın, biz sizi tek başınıza iktidara getirelim sözlerini “Demin çay içtik, ‘Sakın ha ayrılmayın’ diyorlar. Kimi öyle, kimi böyle diyor. Biz DEVA Partisi olarak ayrı bir partiyiz. Altılı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı” diye yanıtladı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN