Bu Atölyeler Problem çözüyor

Bu Atölyeler Problem çözüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi’nde, üstün yetenekli öğrencilere yönelik gündelik hayattaki problemlere çözüm yolları arayacakları atölye programları başlatıldı.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi’nde üstün yetenekli öğrencilere yönelik atölye programları geliştirildi. Bilim Deney Merkezi’nde bilim iletişimcisi olarak görev yapmakta olan Vildan Bayar, doktora tez çalışmasında üstün yetenekli öğrenciler için bilim merkezlerine yönelik STEM modülleri geliştirdi.

Birinci modül olan “Depremden STEM ile Korunuyorum” modülü atölye çalışmalarına 14 gönüllü üstün yetenekli öğrenci ile cumartesi günü başlandı.

7 hafta sürecek olan çalışma kapsamında öğrenciler, toplamda 12 atölyede gündelik hayattaki problemlere çözüm yolları arayacaklar. Bilim Deney Merkezi yetkilileri, üstün yetenekli öğrenciler için ayrı bir program geliştirmenin çocuklara önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.

Öğrenci velileri de, üstün yetenekli çocuklar için özel bir program geliştirilmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, yapılan etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN