Eşini av tüfeği ile vuran erkeğe 13 yıl 6 ay hapis: Böyle bir evlilik hayal etmedim

Eşini av tüfeği ile vuran erkeğe 13 yıl 6 ay hapis: Böyle bir evlilik hayal etmedim

İzmir’de av tüfeğiyle yaraladığı eşinin sol bacağının kesilmesine neden olan erkek, yargılandığı mahkemede 13 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Zanlı, karar öncesi "Her şey ortada. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Öldürme niyetiyle ateş etmedim. Böyle bir evlilik hayal etmedim. Mutlu bir yuvam olsun istedim. İnşallah o da hayata tutunur" sözleriyle kendisini savunmaya çalışarak pes dedirtti.

Üç yıl önce, İzmir’in Karabağlar ilçesinde tartıştığı eşi Manolya Akman’ı av tüfeğiyle yaralayarak kadının sol bacağının diz kapağından kesilmesine sebep olan Onur Akman'ın yargılandığı davada karar duruşması görüldü. "Eşi kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılanan tutuklu sanık Onur Akman, İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşma salonunda, taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Katılan avukatları sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ederek cezada herhangi bir indirim uygulanmamasını talep etti. İddia makamı ise önceki celse mahkemeye sunduğu esasa ilişkin mütalaayı tekrarladı.

'İNŞALLAH O DA HAYATA TUTUNUR'

Karar öncesi son sözü sorulan Onur Akman, “Her şey ortada. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Öldürme niyetiyle ateş etmedim. Böyle bir evlilik hayal etmedim. Mutlu bir yuvam olsun istedim. Allah kimseye böyle bir olay yaşatmasın. İnşallah o da hayata tutunur” dedi.

Verilen aranın ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, Akman’ı kasten yaralama suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırırken, olayda silah kullanılması ve olayın eşe karşı işlenmesi sebebiyle cezayı 4 yıl 6 ay hapis cezasına çevirdi. Mahkeme heyeti, söz konusu olayda Manolya Akman’ın organ kaybı sebebiyle Onur Akman’ın cezasını 13 yıl 6 ay hapis cezasına çevirdi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN