Esrarengiz olay merak konusu olmuştu! Mezarları belediye işaretlemiş

Esrarengiz olay merak konusu olmuştu! Mezarları belediye işaretlemiş

Eskişehir'in Odunpazarı Mezarlığı'nda neredeyse tüm mezar taşlarının lila renk bir sprey boyayla işaretlenmesinin nedeni merak konusu olurken beklenen açıklama belediyeden geldi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, mezar taşlarının sayısal haritalama çalışmaları nedeniyle işaretlendiğini söyledi.

Eskişehir'de bulunan Odunpazarı Mezarlığı’nda mezar taşlarının üzerine sprey boyayla işaret bırakılması soru işareti yaratmış, olay sosyal medyada da geniş yer bulmuştu.

Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında mezar taşlarına yapılan işaretlemelerle ilgili çıkan haber ve paylaşımlara ilişkin açıklama yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ‘bilgilerinin bilgisayar ortamına aktarılması ve sayısal haritalama çalışmaları’ nedeniyle işaretlendiğini açıkladı.

'SAYISAL HARİTALAMA ÇALIŞMALARI SEBEBİYLE İŞARETLENDİ'

Açıklamada, “Odunpazarı Mezarlığı’nda bulunan mevcut kabirler, bilgilerinin bilgisayar ortamına aktarılması ve sayısal haritalama çalışmaları sebebiyle işaretlendi” denildi. Belediye, bu işaretlerin başka bir amaç ve anlamının olmadığını bildirdi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN