Gaziantep'te canlı bomba paniği yaşatan şahıs hakkında yeni detaylar

Gaziantep'te canlı bomba paniği yaşatan şahıs hakkında yeni detaylar

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün önünde kendisine canlı bomba görüntüsü veren 32 yaşındaki Ümit Koçyiğit'in terörle bağlantısı bulunamadı. Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen Koçyiğit, tedavisinin ardından tutuklandı.

Geçtğimiz hafta elindeki siyah poşetle Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün önüne gelen Ümit Koçyiğit, tekbir getirmeye başlamıştı. Kendisine canlı bomba görüntüsü veren Koçyiğit'i polisler etkisiz hale getirmişti.

TERÖRLE BAĞLANTISI BULUNMADI

Bomba imha uzmanlarınca yapılan incelemede Koçyiğit'in üzerinde ve yanındaki poşette patlayıcıya rastlanmadı. Polislerin ateş açmasıyla yaralanan ve hastanede tedaviye alınan şüphelinin kanında uyuşturucu maddeye rastlandı. Yapılan incelemede, 'hırsızlık', 'yaralama' ve 'uyuşturucu kullanma' suçlarından 20 suç kaydı bulunduğu ve psikolojik tedavi gördüğü saptanan Ümit Koçyiğit'in terör bağlantısı bulunmadı. Tedavisinin ardından emniyette sorgulanan Koçyiğit, işlemlerinin tamamlanmasıyla adliyeye sevk edildi.

EŞİMDEN BOŞANDIĞIM İÇİN SESİMİ DUYURMAK İSTEDİM

Nöbetçi hakimliğe çıkarılan Koçyiğit, ailevi sorunları olduğunu söyledi. Eşiyle boşandığını belirten Koçyiğit, "Amacım korku ya da panik yaratmak değildi. Ailevi sorunlarım vardı. Eşimden boşandığım için yetkililere sesimi duyurmaya çalışıyordum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmayı talep ederim" dedi.

TUTUKLANDI

Hakimlik, savunmasının ardından Koçyiğit'i; tanık beyanları, olay yeri incelemesi ve bomba düzeneğine benzer bir mekanizma bulundurmasından dolayı 'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' suçundan tutuklayarak cezaevine gönderdi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN