İki gencin pet şişe kavgası ölümle bitti

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde okul çıkışında iki öğrenci arasında meydana gelen kavga cinayetle sonuçlandı. 16 yaşındaki öğrencinin ölümü sevdiklerini üzerken, kavganın çıkış sebebi ise duyanları kahretti. Feci kavganın yukarıdan aşağıya atılan bir pet şişeden kaynaklandığı öğrenildi.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yaşanan ve bir gencin ölümüyle sonuçlanan kavga, tüm şehri derinden etkiledi. Edinilen bilgiye göre; aynı okulda öğrenim gören 16 yaşındaki Boran Sönmez ile Z.K. arasında okulda pet şişe atılması ya da düşürülmesi sonucu tartışma yaşadı. Okulda başlayan tartışmada taraflar okul çıkışı belirledikleri bir parkta düello için sözleşince iki öğrenci grubu okul bittikten sonra parkta toplandı.

KALBİNDEN BIÇAKLANDI

Olayda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Boran Sönmez ile aynı okuldan diğer öğrenci Z.K. birbirlerine bıçak ve muşta adı verilen kesici aletlerle saldırdı. Yaşanan kavgada karnından ve kalbinden bıçaklanan Boran Sönmez olay yerinde hayatını kaybederken, kendisinin de bıçakla yaralandığı ileri sürülen diğer öğrenci Z.K. olaydan sonra firar etti.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ederken, olaydan sonra firar eden ve çocuk yaşta katil olan diğer öğrencinin arandığı öğrenildi.
Kavgada 16 yaşındaki bir öğrencinin hayatını kaybetmesi, yine aynı yaşta bir öğrencinin katil olması ve kavganın sebebinin de bir pet şişeden kaynaklanması duyan herkesi adeta kahretti.