100 yaşındaki Kudret Nine'nin su çilesi: Yıkanmadan ölmek istemiyorum

İlçe gezilerine devam eden İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Kırkpınar, Karaçoban ilçesi Kopal mahallesinde vatandaşların sıkıntılarını dinledi. 100 yaşında olduğu öğrenilen bir vatandaş, Kırkpınar'a evinde su olmadığını söyledi. Kırkpınar'a dert yanan Kudret nine, "Aylardır suyumuz akmıyor. 100 yaşındayım ve öbür dünyaya yıkanmadan gitmek istemiyorum" dedi.

ORHAN BAKIRCI

İYİ Partili Melih Kırkpınar, "Ben su istiyorum. Susuzum. Suyum yok" diyen vatandaşın evine suyun ulaşabilmesi için "Kudret annemiz 100 yaşında. Aylardır susuzluktan yıkanamıyor. Su yok. Allah rızası için Kudret anamız 'Bu yaşımdan ,sonra dünyadan susuz bir şekilde göçmek istemiyorum' diyor. 100 yaşındaki Kudret ana su istiyor su. Evine su getirmek için evden dışarı çıkmış düşmüş kolunu ve bacağını kırmış" diye konuşarak isminin Kudret olduğu öğrenilen vatandaşın evine suyun ulaşabilmesi için çağrıda bulundu.

Aynı mahallede bazı evlerde su olduğuna dikkat çeken Kırkpınar, “Yüz metre ileride bulunan hanelerde su var ama bu taraftaki evlerde su yok. Su bulunan hanelerde de günün her vakti musluklarda su bulmak mümkün değil. Sabah saatlerinde sadece iki saat su veriliyor. Uzay çağında vatandaşlarımızın çektiği bu sıkıntının müsebbipleri, ülkede her şey güllük gülistanlık havası estiriyor. Su yok, yol yok söz verilen hiçbir proje yapılmamış. İYİ Parti iktidarında bu sorunları çözeceğiz. Güzel ve müreffeh günlere az kaldı.” diyerek sözlerini tamamladı.