İYİ Partili Kırkpınar: Sürekli yapılan zamlar sonrası vatandaş ihtiyacını karşılayamıyor

İYİ Partili Kırkpınar: Sürekli yapılan zamlar sonrası vatandaş ihtiyacını karşılayamıyor

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Kırkpınar, Palandöken'de esnaf ziyaretinde bulundu. Kırkpınar, "Kapısından içeri girdiğimiz tüm esnaflarımızın yüzünde neşe yok. Umutsuz ve çaresizce problemlerini dile getiriyor insanlar. Sürekli yapılan zamlar sonrası vatandaş ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Temel gıda maddelerini bile almakta zorlanıyorlar. Bu durumda esnaf iş yapamıyor. Birçok esnaf günü siftahsız kapatıp evine ekmek götüremiyor." ifadelerini kullandı.

ORHAN BAKIRCI/KARAR

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar ilçe ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Palandöken ilçesinde, İlçe Başkanı Ahmethan Efe ile esnaf ziyareti yapan Kırkpınar, esnafın ve ilçe halkının sıkıntılarını dinledi. Ekonomik gidişatın her geçen gün kötüleştiğine ve geçim sıkıntısının arttığına dikkat çeken Kırkpınar, ilçe gezisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Vatandaş ihtiyacını karşılayamıyor"

Kırkpınar, “Şu an merkez ilçelerimizden biri olan Palandöken ilçemizdeyiz. Kapısından içeri girdiğimiz tüm esnaflarımızın yüzünde neşe yok. Umutsuz ve çaresizce problemlerini dile getiriyor insanlar. Sürekli yapılan zamlar sonrası vatandaş ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Temel gıda maddelerini bile almakta zorlanıyorlar. Bu durumda esnaf iş yapamıyor. Birçok esnaf günü siftahsız kapatıp evine ekmek götüremiyor. Boğazına kadar borca girmiş küçük esnaf. Devlet teşvikleri sıfır. Ekonomik olarak devletten destek almayı bırakın, üstüne faiziyle devlete borçlarını ödüyor. Bağkur ve sigorta primlerini daha ödeyemeyen yüz binlerce insan var. Etkili ve çözüm odaklı teşvikler yapılmazsa işsizler ordusu giderek büyütecek ve çarşıda esnaf kalmayacak. Bu sorunların hepsini Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve genel merkezimizde ilgili birimlerle paylaşıyoruz. Kimse Erzurum’u sahipsiz sanmasın. Buradan söz veriyorum, ilk seçimden sonra ne kadar sorun, ne kadar sıkıntı varsa çözümü için elimizden geleni yapacağız. Esnafımızın ve vatandaşımızın umudu olacağız” dedi.

"Elini sıktığımız birçok insan 'Bizi kurtarın' diyor"

İl Başkanı Melih Kırkpınar'ın ardından açıklama yapan Palandöken İlçe Başkanı Ahmethan Efe, ilçenin tüm sorunlarına hakim olduklarını ve yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Biz siyaseti vatandaşa hizmet olarak algılıyoruz. Böyle inandık ve bu azimle yolumuza devam ediyoruz. İlçemizde çalmadığımız kapı yok. Ziyaretlerimizde siyaset yapmıyor, partimize oy istemiyoruz. Dost sohbeti havasında sıkıntıları dinliyoruz. Şunu temin ederim ki, biz ne kadar siyaset yapmasak da elini sıktığımız birçok insan “Bizi kurtarın.” diyerek gözlerimize bakıyor. Bize inanıyor bize güveniyorlar. Allah’ın izniyle bu kutlu bu güzel yolda güvenlerine layık olacak gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.”

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN