Kaçak göçmen çamaşır makinesinin arkasından çıktı

Van'da düzensiz göçmenlerin yakalanması için yapılan 50 ayrı operasyonda, kaçakçılığı organize eden 20 kişi tutuklandı. Çamaşır makinesinin arkasına saklanan bir göçmen ise polisin dikkati sayesinde yakalanırken, ilginç anlar kameraya yansıdı.

Van emniyeti tarafından düzensiz göçmenlere karşı operasyon yapıldı. İpekyolu ilçesinde tespit edilen evde 8 düzensiz göçmen yakalandı. Organizatör olduğu belirlenen 3 şüpheli hakkında ise adli işlem başlatıldı.

1-16 Ocak tarihleri arasında yapılan operasyonlarda ise 71 organizatör şahıs hakkında adli işlem yapılmış. 28 araca el konulmuş ve 20 şahıs tutuklanmıştı.

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN ARKASINDAN ÇIKTI

Emniyet ekiplerinin eve yaptığı operasyonda çamaşır makinesinin arkasına saklanan bir göçmen ise polislerin dikkati sayesinde yakalandı. İlginç anlar ise kameraya saniye saniye yansıdı.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “16 Ocak 2022 tarihinde ilimiz İpekyolu ilçesinde tespit edilen bir eve yapılan operasyonda; 8 düzensiz göçmen şahıs yakalanmış, organizatör olduğu tespit edilen 3 şüpheli şahıs (2 Afgan uyruklu) hakkında adli işlem başlatılmıştır. Ev kiralamada kullandıkları tespit edilen 2 adat sahte ikamet izin belgesine de el konulmuştur” denildi.

Açıklamada, 1-16 Ocak tarihleri arasında il genelinde 50 planlı operasyon yapıldığı da belirtilerek, “Yapılan operasyonlarda; 71 organizatör şahıs hakkında adli işlem yapılmış. 28 araca el konulmuş ve 20 şahıs tutuklanmıştır. Araç, ev ve otel sahipleri ile organizatörlere toplam 615 bin 191 TL idari para cezası uygulanmıştır” ifadeleri kullanıldı.