Kitap Dostları Yunus Emre'de buluştu

Kitap Dostları Yunus Emre'de buluştu

Anadolu'yu birleştiren dizeleriyle mesajları çağları aşan Yunus Emre'nin anısına Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Eskişehir Yunus Emre Kitap Günleri, kitap dostlarına kapılarını açtı.

Meydanda kurulan stantları ilk 1 saat içinde 3 bin kişi ziyaret etti.

Vefatının 701’inci yıldönümünde Türk mutasavvıfı ve halk ozanı Yunus Emre, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde kitaplarla anılıyor.

Aşka, dosta ve manaya giden yolda ışık olan, Anadolu'yu birleştiren dizeleriyle mesajları çağları aşan Yunus Emre'nin anısına SNS Organizasyon ve Porsuk Kültür iş birliği ile 7-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Eskişehir Yunus Emre Kitap Günleri Cumhuriyet Meydanı’nda başladı.

Açık havada ilk kez yapılan ve 42 stantta 50’ye yakın yayınevi, yazarlar, söyleşiler ve imza günleriyle kitapseverleri buluşturan Yunus Emre Kitap Günleri, açıldığı ilk 1 saat içinde 3 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Saygı Öztürk, Ali Lidar, Bahadır Özgür, Timur Soykan, Mine Söğüt, Şaduman Halıcı, Şükran Soner, Zeynep Aliye, Adil Yıldırım, Zülal Kalkandelen ve Pelin Erdoğan gibi çok sayıda sevilen yazarın okurlarıyla buluşturan kitap günlerine Eskişehirliler büyük ilgi gösteriyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN