Samsun'da yürek yakan olay! Denizde kızını kurtarmak isteyen baba hayatını kaybetti

Samsun'da yürek yakan olay! Denizde kızını kurtarmak isteyen baba hayatını kaybetti

Samsun'da kızı Tuğçenur Akbaş'ın denizde boğulmak üzere olduğunu gören baba Murat Akbaş, kızının yardımına koştu. Bir süre sonra suda kaybolan baba ve kızı cankurtaranlar sudan çıkardı. Hastaneye kaldırılan babanın hayatını kaybettiği kızının ise tedavi altına alındığı belirtildi.

Yürek yakan olay, Samsun’un Atakum ilçesi Çatalçam mevkisi sahilinde meydana geldi. Murat Akbaş (51) ve kızı Tuğçenur Akbaş (12) serinlemek için Karadeniz’e girdi. Karadeniz’in hırçın dalgaları arasında boğulma tehlikesi geçiren Tuğçenur Akbaş’ın yardımına giden babası Murat Akbaş suda kayboldu. Olay, polise ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı cankurtaranlar, Sahil Güvenlik ekipleri ve deniz polisi sevk edildi. Baba ve kızı cankurtaranlar tarafından Karadeniz’in azgın sularından çıkartıldı.

4945458.jpg

Kalbinin durduğu tespit edilen Murat Akbaş’a ilk müdahalesi olay yerinde ailesi ile piknik yapan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Servisinde görevli hemşire Hayriye Tanrıvermiş yaptı. Hemşirenin kalp masajı yaparak hayata döndürdüğü Murat Akbaş ile kızı Tuğçenur Akbaş 112 ekipleri tarafından ambulansa Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (DMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Olay yerinde hemşire tarafından duran kalbi çalıştırılan Murat Akbaş hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Tuğçenur Akbaş’ın ise hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN