Tekirdağ'da 2 polis memurunun yaralanmasına sebep olan sürücü olay yerinden kaçtı

Tekirdağ'da hız limitinin üzerinde giden bir sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek kendi şeridinde ilerlemekte olan polis otosuna çarptı. Güvenlik kameralarına yansıyan o görüntüler dehşete düşürürken hakimiyetini kaybeden sürücünün alkollü olduğunun ve olay yerinden kaçtığının öğrenilmesi üzerine ise sosyal medya yıkıldı.

Hız limitlerinin üzerinde oldukça süratli bir şekilde ilerleyen alkollü sürücü kendi şeridinde, kurallara uyarak seyir halinde giden polis otosuna çarptı.

İddialara göre 59 AFL 855 plakalı hafif ticari aracın sürücüsü trafik kurallarını hiçe sayarak, süratli bir şekilde ilerlediği esnada direksiyon hakimiyetini kaybetti ve karşı şeritte kurallara uyarak ilerleyen polis otosuna oldukça sert bir şekilde çarptı. Çarpmanın etkisiyle polis aracı hurdaya dönerken o kazada ise 2 polis memurunun yaralandığı öğrenildi.

Polis otosuna çarpıp kaçtı

Öte yandan göze çarpan en büyük detay ise sürücünün hem trafik kurallarını hiçe sayması hem alkollü olması bir de üzerine polis memurlarını yaraladıktan sonra olay yerinden kaçması olarak biliniyor. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken şüphelinin ise henüz bulunamadığı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Kaza anları ise bölgedeki güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi.