Şehir Üniversitesi personeline 'mülakat' şartı

Şehir Üniversitesi personeline 'mülakat' şartı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kapatılan İstanbul Şehir Üniversitesi'nin açıkta bırakılan personelinin Marmara Üniversitesi'ne atanması için mülakat şartı getirildi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kapatılan İstanbul Şehir Üniversitesi'nin açıkta kalan personel ile ilgili yeni bir karar verildi.

Kapatılması tartışma yaratan İstanbul Şehir Üniversitesi idari personelleri hakkında yeni bir karar alındı. Karara göre, personel mülakat şartıyla Marmara Üniversitesi’ne atanabilecek.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'yla 1978 tarihli “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a geçici bir madde eklendi.

Eklenen maddede özetle şu ifadelere yer verildi:

ATANMALARI İÇİN MÜLAKAT ŞARTI

“Faaliyet izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesi'nde 30 Haziran 2020 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan idari personelden, herhangi bir emeklilik, yaşlılık aylığı hak kazanmamış olanlar, 30 gün içinde başvurmaları ve mülakatta başarılı olmaları kaydıyla Marmara Üniversitesi'ne atanabilirler.”

Aynı çerçevede, yine Cumhurbaşkanı Kararı’yla; Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik de yürürlüğe girdi.

Bilim ve Sanat Vakfı’nın kurucusu olduğu İstanbul Şehir Üniversitesi 31 Mayıs 2008'de resmi olarak açılmıştı. Üniversitenin 30 Haziran 2020 tarihinde faaliyetlerine son verildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN