28.02.2020  19:20

Şehit babasından Hulusi Akar'a: Söz verin beni de askere alacaksınız

İdlib'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Akkaya'nın babası Ali Akkaya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a "Söz verin beni de askere alacaksınız" dedi.

+
-

Hain saldırıda şehit olan 33 askerimizden Piyade Çavuş Halil İbrahim Akkaya, memleketi Osmaniye Bahçe'de toprağa verildi. Şehidin babası Ali Akkaya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a "Söz verin beni de askere alacaksınız" dedi.

İdlib'deki hain saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Akkaya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün de katıldığı törenin ardından ebediyete uğurlandı.

CENAZEYE HULUSİ AKAR DA KATILDI

İdlib'deki hava saldırısında şehit düşen Akkaya için memleketi Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde askeri cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazını müteakip Ağacabey Camisi'nde düzenlenen törene, Milli Savunma Bakanı Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ile 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla ve Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun'un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

"SÖZ VERİN BENİ DE ASKERE ALACAKSINIZ"

Alana gelişinde baba Ali Akkaya ile aile yakınlarına taziye dileklerini ileten Akar ve komutanlar, cenaze namazında şehidin babası ve kardeşi ile birlikte saf tuttu. Namaz sonrası Bakan Akar, şehidin tabutuna omuz verdi. Anne Döne Akkaya'nın sağlık ekiplerinin yardımı ile katıldığı törende, şehidin kardeşi ağabeyinin üniformasını giydi. Şehidin babası da törenin sonunda kendisine başsağlığı dileyen Bakan Akar'a, "Söz verin beni de askere alacaksınız." dedi. Törenin ardından askerlerin omuzlarında taşınan Akkaya'nın naaşı, Bahçe Şehitliği'nde toprağa verildi.

OSMANİYE/AA

DİĞER HABERLER
Bariyerlere ok gibi saplandı!
Jandarma Kıyafet Yönetmeliği değişti
24. Dönem POMEM sonuçları açıklandı
Karantinadan kaçtı polis yakaladı
İtalya'dan Türkiye'ye 'yardım' teşekkürü
AÖF online sınav yapacak
Tarlasını Mehmetçik sürdü