24.05.2020  16:13
SON GÜNCELLEME: 
24.05.2020  21:30
KAYNAK: 
ANKARA/AA

Şentop'tan 'Meclis neden toplanmıyor' sorusuna cevap: Bize böyle bir talep gelmedi

'Meclis neden toplanmıyor' eleştirilerine cevap veren TBMM Başkanı Şentop 'Acil, önemli bir gündem maddesi gören 120 milletvekili Meclisi toplantıya çağırabilirdi. Bize böyle bir toplantı talebi gelmedi. Ama bundan Meclis Başkanı'nı suçlayacak şey çıkarmalarını da hayretle izliyorum' dedi.

+
-

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kanal24 televizyonunda yayınlanan bir programda 'Meclis neden toplanmıyor" eleştirilerine cevap verdi.

Meclis Başkanı'nın, Meclisin çalışmalarını tatil etme ya da çalışmalarına ara verme yetkisi olmadığını söyleyen Şentop, "İçtüzüğü bildiklerini de zannediyorum ama buna rağmen 'Meclis Başkanı, Meclis niye çalışmıyor?' diye sormalarını tuhaf karşılıyorum." dedi.

"15 NİSAN'DA İTİRAZ EDERLERDİ"

Bazı siyasi parti gruplarının kendilerine göre önemli gördüğü gündem maddesini diğer parti gruplarının önemli görmeyebileceğini dile getiren Şentop, "Gerçekten çok önemli, acil bir şey varsa o zaman 15 Nisan'da Meclis'in çalışmasına itiraz ederlerdi ve ara verme kararı çıkmayabilirdi." diye konuştu.

"BİZE BÖYLE BİR TOPLANTI TALEBİ DE GELMEDİ"

TBMM İçtüzüğüne göre Meclis'in, 5-14 Mayıs arasında ara verme döneminde olduğuna ve bu dönemde Meclisin olağanüstü olarak toplantıya çağrılma imkanı bulunduğuna değinen Şentop "Acil, önemli bir gündem maddesi gören 120 milletvekili Meclisi toplantıya çağırabilirdi. Bize böyle bir toplantı talebi de gelmedi. Bütün bunlar ortadayken 'Meclis niye toplanmıyor, toplanmalıdır.' Bunun sohbeti yapılabilir. Ama bundan Meclis Başkanı'nı suçlayacak şey çıkarmalarını da hayretle izliyorum." ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
Tabancayla oynayan 8 yaşındaki çocuk kendini vurdu
AK Parti Gerze İlçe Başkanı Vahdettin Özdemir istifa etti
Libya Libyalılarındır
Kadın cinayetleri normalleşmeyle arttı
O işçiye İBB sahip çıktı
3 gün önce kaybolan gencin cesedi bulundu
Tunceli'de 2 terörist etkisiz hale getirildi