06.04.2020  16:45
KAYNAK: 
SİVAS/AA

Sivas'ta 9 yerleşim yeri daha karantinaya girdi

Türkiye'de koronavirüs ölüm ve vakaları artarken, valiliklerden de peş peşe karantina kararları geldi. Son olarak Sivas'ta 9 yerleşim yeri daha karantinaya girdi. Daha önce de kentte pek çok yerleşim noktası karantinaya alınmıştı.

+
-

Sivas'ta bazı köy ve mahalleler ile mezralar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, Koyulhisar ilçesi Bahçe ve Sütlüce köyleri ile Güzelyurt köyü Merkez Mahallesi, Suşehri ilçesi Çitlice köyü Aşağı Mahallesi, Zara ilçesi Korkut Merkez Mahallesi, Tuzla, Ağılönü, Eskiköy ve Uzunoğlan mezralarının karantinaya alındığı bildirildi. 

Akıncılar ilçesinin Şenbağlar, Koyulhisar ilçesinin Boyalı, Dilekli, Kurşunlu, Yağcılar, Suşehri ilçesinin Boyalıca, Gökçekaş, Yıldızeli ilçesi Üyük, Zara Tuzlagözü ve Doğanşar ilçesi Darıkol köylerinde daha önce karantina kararı alınmıştı.

TÜRKİYE'DE SON DURUM NE?

Türkiye'de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 73 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece koronavirüsün ilk görüldüğü tarih olarak açıklanan 11 Mart'tan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 574'e yükseldi.

Yine açıklanan son rakamlara göre Türkiye'de toplam vaka sayısı 27 bin 69 olurken, Kovid-19 tedavisi tamamlanarak taburcu edilen toplam kişi sayısı bin 42.

Dün akşam Twitter'dan son verileri de paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı: "Test sayısında 20.000'i aştık. İyileşen toplam hasta sayımız 1.000'i geçti. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım. Yeni uygulamada davranışlarıyla herkese örnek olan gençlere teşekkür ediyorum."

DİĞER HABERLER
Boşuna 'darbeci Hafter' demiyorum
İktidar olmanın formülünü açıkladı 
1379 hakim ve cumhuriyet savcısının ataması yapıldı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına Bekir Şahin seçildi
Milli iradeye darbe
Ekranda darbe kutlamasına ceza
40 ülkeye uçuşlar başlıyor