11.06.2020  11:18
KAYNAK: 
ADANA/İHA

'Sokak düğünlerine dur denilmeli'

Adana Düğün Salonları Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin, koronavirüs (corona virüsü) salgınının yeniden hız kazanmaması için İçişleri Bakanlığı kararıyla yasaklanan sokak düğünlerinin önüne geçilmesini istedi.

+
-

Adana Düğün Salonları Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin ve beraberindekiler, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, normalleşme planı kapsamında 1 Temmuz'dan itibaren hizmet vermeye başlayacak olan düğün salonlarında uyulması gereken kurallar görüşüldü.

Uzun bir sürecin ardından korona virüsle mücadelede yavaş yavaş normalleşme sürecinin yaşandığını ifade eden Vali Demirtaş, şunları kaydetti:

“Çalışmalarına geçici süre ara verdiğimiz, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren iş yerlerimiz belirlenen kurallar çerçevesinde yeniden hizmete açılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus korona virüsün tamamen bitmiş gibi algılanmamasıdır. Normalleşme sürecine girsek de salgının yeniden hız kazanmaması için hepimizin uymak zorunda olduğu kurallar var. Düğün salonlarımız için de belirlediğimiz kuralları bugün hep birlikte gözden geçirdik. Tüm vatandaşlarımızdan bu kurallara uymaya devam etmelerini özellikle rica ediyoruz. Çünkü alınan bu kararların hepsi sağlığımızı korumak için” dedi.

'SOKAK DÜĞÜNLERİNE İZİN VERİLMEMELİ'

ADSOD Başkanı Şirin de yaklaşık 3 aydır kapalı olan düğün salonlarının hizmet vermeye başlayacakları 1 Temmuz’a hazırlandığını söyledi. Salonlarını sürekli dezenfekte ettiklerini ve sosyal mesafe kurallarına göre düzenlemeler gerçekleştireceklerini ifade eden Şirin, "İş yerlerinin kapalı olması nedeniyle bir çok üyemiz zor durumda kaldı. Yeniden ayağa kalkabilmemiz için heyecanla 1 Temmuz’u bekliyoruz’’ dedi.

Tek sıkıntılarının yaz aylarının gelmesiyle birlikte salgına karşın yapılan sokak düğünleri olduğunu ifade eden Şirin, "Sokak düğünleri İçişleri Bakanlığı kararıyla yasak. Ancak buna rağmen sokak düğünleri yapılıyor. Salgının yeniden hız kazanmaması için sokak düğünlerine izin verilmemeli ve buna dur denilmeli. Bunda haksızlık ve sahtecilik söz konusu olmakla birlikte haksız kazançta sağlanmaktadır. Bu tür organizasyonlar sektörde kayıt altında çalışan üyelerimizi zor durumda bırakıyor’’ diye konuştu.

Ayhan Şirin, emniyet müdürlüğü ve belediye ekiplerinden sokak düğünlerine yönelik denetimlerini artırarak cezai müeyyideleri uygulamalarını da istedi.

DİĞER HABERLER
Van'da keşif uçağı düştü
2 özel harekat polisi şehit oldu
İstanbul'da kuyumcu vurgunu
Açtığınız bu kumpasta boğulacaksınız
Katliamcı terörist YPG'nin elinde
Oyun değiştirici
Liyakatı bıraktığınız için 15 Temmuz yaşandı