12.08.2020  11:02
SON GÜNCELLEME: 
12.08.2020  11:54
KAYNAK: 
ANKARA/AA

Son dakika! Amanoslar'da PKK'ya 'Yıldırım' darbesi!

Son dakika haberi... Amanoslar'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon başlatıldı. Operasyonu, İçişleri Bakanı Soylu 'Bin 448 personelimizle Amanoslar'da bu sabah itibarıyla Yıldırım-5 Operasyonu başlatıldı' sözleriyle duyurdu.

+
-

İçişleri Bakanlığı, Hatay'da bin 448 personelin katılımıyla 'Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu'nun başlatıldığını duyurdu.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığınca 'Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu'nun başlatıldığı kaydedildi.

BİN 448 PERSONEL TERÖRİST AVINDA

Operasyonda, Adana İl Jandarma Komutanlığının idaresinde, Hatay-Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma komutanlıklarında görevli Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucularından 97 operasyonel timdeki bin 448 personelin görev yaptığı belirtildi.

15 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı'nın koordinesinde, Temmuz ayında başlatılan 'Yıldırım' operasyonları kapsamında bugüne kadar 15 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada, 30 mağara, sığınak ve deponun imha edildiği, çok sayıda silah ve mühimmat ile gıda ve yaşam malzemesinin de ele geçirildiği kaydedildi.Açıklamada, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 'Yıldırım' operasyonlarının, halkın desteği ile 'inançlı ve kararlı' bir şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

"ALLAH KAZADAN, BELADAN ESİRGESİN"

Afet Kriminal İnceleme (AKİ) Temel Eğitim Kursu'nun açılış programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da operasyon ile ilgili bilgi verdi. 

Yıldırım operasyonlarının birincisini Cudi, ikincisini Cilo, üçüncüsünü Ağrı ve Kars, dördüncüsünü ise Tunceli Munzur bölgesinde yaptıklarını ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

"Yaklaşık bin 448 personelimiz, jandarmamız, jandarma özel harekatımız, jandarma komandolarımız, polis özel harekatlarımız ve güvenlik korucularımız, Amanoslar'da bu sabah itibarıyla Yıldırım-5 operasyonuna başladılar. Allah kazadan beladan esirgesin. Allah hayırlı neticeler almayı, teröre karşı muzaffer olmalarını sağlasın. Dualarımız budur.

"TARİMİZİN EN GÜÇLÜ DÖNEMİNDEYİZ"

İnşallah bu yaptığımız operasyonlarla birlikte Türkiye'yi terörle terbiye etmeye çalışanlar, Terörü destekleyerek, terör kamplarına giderek, Kandil'e giderek müzakere yapanlara bu millet birliği ile beraberliği ile vakarı ile ve devlet geleneği, millet bütünlüğü ile gerekli cevabı verecektir.

Terör örgütleriyle petrol pazarlığı yapanlar, terör örgütleriyle o bölgede yönetim pazarlığı yapanlar, dersini alacaktır. Milletimizin bu konuda hiçbir derdi olamasın. Tarihimizin en güçlü dönemindeyiz."

DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk velilere seslendi
Ege'de süreç en başa döndü
Koca yürekli bir milleti ortadan ikiye böldüler
İstanbul depremi için tarih verdi
Bahçelere ve binalara kimse alınmayacak
Gözaltına alınan Taha Ün'ün eşi Sema Silkin Ün'den ilk açıklama
Seviyesiz ifadeyi kınıyoruz