13.08.2020  16:04
SON GÜNCELLEME: 
13.08.2020  20:30
KAYNAK: 
ANKARA/AA

Son dakika! ÖSYM: Sınav başvuruları için de HES kodu istenecek

Son dakika haberi... ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Başkanlık tarafından uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi isteneceğini duyurdu. Seyahatler için devreye sokulan HES kodu uygulaması daha sonra spor salonu girişleri için de istenmişti.

+
-

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Başkanlık tarafından uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi isteneceğini duyurdu.

Twitter'dan HES kodu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aygün şunları kaydetti:

"Değerli adaylarımız, pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen incelemelerde, başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda sizlerden HES Kodu bilgisi istenecektir. Sınav başvurusu yapacak başvuru işlemlerinden önce HES kodunu edinmesi gerekecek.

BAŞVURU ÖNCESİ HES KODU UYARISI

HES kodu için ayrıntılı bilgilere Sağlık Bakanlığımızın 'https://hayatevesigar.saglik.gov.tr' internet adresinden ulaşabilirsiniz. HES kodunun geçerlilik tarihinin, başvurulan sınavın yapılacağı gün veya daha ileri tarihli olması gerekmektedir. Adayların edindikleri HES kodunu ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) 'Profilim' alanında bulunan 'HES Kodu Bilgilerim' sayfasından kaydetmeleri gerekmektedir.

Seyahatler için devreye sokulan HES kodu uygulaması daha sonra spor salonu girişleri için de istenmişti. 

HES KODU NASIL ALINIR?

DİĞER HABERLER
Mecburen tedbirleri arttıracağız
Yunanistan'la anlaşması bizi üzmüştür
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı
TV8'de bilgisayar kampanyası düzenlenecek
İYİ Partili vekil koronavirüse yakalandı
İki milletvekilinin testi pozitif çıktı
Bakan Akar'ın mutlu günü