02.08.2020  15:04
SON GÜNCELLEME: 
03.08.2020  07:42
KAYNAK: 
KARAR.COM

Son dakika! 'Parti' iddiasına Muharrem İnce'den ilk açıklama

Son dakika haberi... 15 Eylül'de yeni bir parti kuracağı belirtilen Muharrem İnce'den ortaya atılan iddialarla ilgili ilk açıklama geldi. Twitter'dan paylaşım yapan İnce 'Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım' dedi.

+
-

15 Eylül'de yeni bir parti kuracağı belirtilen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den ortaya atılan iddialarla ilgili ilk açıklama geldi.

Twitter'dan paylaşım yapan "Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar" ifadelerini kullandı.

İnce'nin, 37. Olağan Kurultay'dan sonra arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptığı, bunun sonucunda 'esas' CHP ilkelerine bağlı bir parti kurmaya karar verdiği iddia edilmişti. Partinin kuruluşunun 15 Eylül'de açıklanacağını, ayrıca Hakkari'de ilan edileceğini belirtilmişti.

NE OLMUŞTU?

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yeni bir parti kuracağını yazmıştı. 

Partinin kuruluşunun 15 Eylül'de, Hakkari'de ilan edileceğini belirten Bayer, yazısında şunları kaydemişti: 

"CHP'den 'dışlanmış, küstürülmüş, tepkili’ bazı isimlerin parti kuruluşunda yer alacağı belirtilirken, geçmişte İnce’nin yanında yer alan bazı isimlerin de İnce ile hareket edeceği açık açık ifade ediliyor.

"Nasıl bir parti" sorusuna şu cevap verildi: "Atatürkçü, laik, ortanın solu, milli değerlere bağlı bir parti... CHP'nin yapamadıklarını yapacak bir parti... Üç-beş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti..."

Halkın talebi konusunda bir çalışma var mı? "Halktan bir talep gelmeseydi, böyle bir çalışma yapılmazdı. Yapıldı ki ilk ankette oy oranı 12.4 çıktı. O nedenle Hakkâri’den Edirne’ye herkesle kucaklaşacaklarını söylüyor Sayın İnce."

'Ulusal parti' adını sordum. "Bunları Sayın İnce açıklayacak" cevabını aldık."

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, cuma günü düzenlediği basın toplantısında "Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılacak bazı milletvekilleri ile bayram sonrası parti kuracağı iddia ediliyor. Değerlendirmeniz ne olacak?" sorusu üzerine 37. Olağan Kurultay'ın CHP'nin iktidara yürüyüş kurultayı olduğunu, bu tür üretilen haberlerle CHP'nin, CHP'li milletvekillerinin, yöneticilerin, delegelerin ve üyelerinin kaybedecek zamanı olmadığını söylemişti.

DİĞER HABERLER
Hakkari'den acı haber
Bakan Selçuk: Yardımı biz değil AB yapıyor
CHP'ye küskün değilim
Biz yapmadık @Jack yaptı
3 PKK'lı etkisiz hale getirildi
CHP Kadın Kolları yeni başkanını seçti
Kuvvetli yağış geliyor