09.08.2020  17:10
SON GÜNCELLEME: 
09.08.2020  17:20
KAYNAK: 
KARAR.COM

Sosyal Medya Müzesi nerede ve nasıl gidilir? İstanbul Ankara Sosyal Medya Müzesi giriş ücreti 2020

'Selfie Müzesi' olarak da bilinen Sosyal Medya Müzesi'nin açılış ve kapanış saati internette araştırılıyor. İlgi çekici dekorlarla tasarlanmış birbirinde farklı odalardan oluşan Sosyal Medya Müzesi, özellikle gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. İstanbul ve Ankara'da ziyaret edilebilen Sosyal Medya Müzesi'nde değişik ışıklar altında, farklı açılardan, özel tasarlanmış dekorlarla illüzyon etkisi yapan fotoğraflar çekilmek mümkün. Her ziyarette 2 saat boyunca müzede kalınabiliyor. İşte, 'Sosyal Medya Müzesi ile ilgili bilgiler'...

+
-

'İstanbul ve Ankara Sosyal Medya Müzesi nerede ve nasıl gidilir?', 'Happy Hour İstanbul Rooms Ankara Sosyal Medya Müzesi giriş ücreti ne kadar 2020?' sorularının yanıtlarına sayfamızda yer verdik. Amatör ve profesyonel fotoğrafseverlerin yanı sıra sosyal medya kullanıcılarının uğrak yerlerinden biri olan 'Selfie Müzesi'nin açılış ve kapanış saatleri merak ediliyor. 2019 yılında açılan Sosyal Medya Müzesi, İstanbul ve Ankara'da hizmet veriyor. Detaylar haberimizde...

SOSYAL MEDYA MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Yoğun ilgi gören müzeye giriş ücreti 56.50 TL olarak belirlenmiş. Müzenin kapısında bilet alabilmenizin yanı sıra Biletix internet sitesinden bilet almak mümkün.

SOSYAL MEDYA MÜZESİ ÇALIŞMA SAATLERİ 2020

'Selfie Müzesi' olarak da bilinen mekan, salı gününden pazar gününe 12.00 - 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Pazartesi günleri ise ziyaretçilere kapalı.

İSTANBUL SOSYAL MEDYA MÜZESİ NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Bereketzade Mahallesi, Kule çıkmazı, No: 13 Beyoğlu - İstanbul

GOOGLE HARİTALAR'DA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ANKARA SOSYAL MEDYA MÜZESİ NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Mutlukent Mahallesi, 2024. Caddesi, No: 10 Çankaya - Ankara

GOOGLE HARİTALAR'DA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Ankara'nın ilk ve tek interaktif sanat ve sosyal medya müzesi olan 'Rooms Ankara' isimli fotoğraf çekilme mekanı, özellikle sosyal medya hesaplarını renklendirmek isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor.

İşletme sahibi 25 yaşındaki iç mimar Mustafa Alıç'ın 8 ay önce açtığı bu mekanda kişiler, sevdikleriyle 21 farklı odada çeşitli konseptlerde fotoğraf arşivi oluşturarak eğlenceli anlar yaşayabiliyor.

Alıç, böyle bir mekanın oluşmasında tasarıma ilgisinin neden olduğunu belirtti.

Eğitimini tamamladıktan sonra kendi mesleğine yönelik bir iş yapmak istediğini, kendisini bir odaya kapatıp birkaç proje ile uğraşmak yerine sürekli yenileyebileceği işi yapmayı istediğini anlatan Alıç, "Bununla ilgili de açtığımız mekanımızın örneklerini yurt dışında görmüştüm, bunu da ülkemize taşımak istedim ve Ankara'da yaşadığım için Ankara'ya kurdum. Allah nasip ederse çevre illere bunu götürmeyi planlıyorum" dedi.

Alıç, bu mekanın 'pop-up museum' olarak da bilindiğini, 'pop-up'ın 'bir anda oluverme' olarak çevrilebildiğini ifade ederek, genel olarak burasının sosyal medya müzesi olduğunu söyledi.

"KENDİ FOTOĞRAFLARINI ÇEKEBİLİYORLAR"

İnsanların bu mekana gelip kendi sosyal medya hesaplarını renklendirdiğini dile getiren Mustafa Alıç, şöyle konuştu:

"Kişiler burada hatıra fotoğrafları çekilebiliyor. Sevgilisiyle, nişanlısıyla, eşiyle, ailesiyle gelenler oluyor, hamile, doğum, doğum günü, düğün gibi özel günler için geliyorlar. Yani burası her alanda herkese uygun. Hafta sonları genellikle izin günü olduğundan aileler de yoğun ilgi gösteriyor. Rengarenk bir dünya olduğu için çocukların ilgisini çekti ve bu konsepti çok sevdiler. Biz burada sadece mekan sağlayıcısıyız. Vatandaşlar isterse kendileri fotoğraflarını çekebiliyor, özel fotoğrafçısını getirebiliyor."

21 odada 100'e yakın poz alanının mevcut olduğunu aktaran Alıç, "Bu 100'ü, 100 binler yapmak çok basit, açı, ışık gibi şeyler çok basit değiştirilebilir. Ayrıca burada etkinlik alanlarımız da bulunuyor, müşterilerimizin isteği doğrultusunda o alanları onların istediği dekorlarla süsleyerek burada güzel vakit geçirmelerini sağlayabiliyoruz" dedi.

"PANDEMİDEN SONRA RANDEVU SİSTEMİNE GEÇTİK"

Türkiye'de şu an böyle bir mekanın olmadığını, tek olduklarını belirten Alıç, buradan kimsenin mutsuz çıkmadığını ifade etti.

İnsanların sosyal medya müzesinde çok güzel vakit geçirdiğine dair geri dönüşler aldığını dile getiren Alıç, müşterilerin fikirlerini çok önemsediklerini, buraya gelen insanlardan aldıkları öneri formlarını da dikkatle incelediklerini kaydetti.

Pandemi öncesinde insanların buraya çat kapı geldiğine dikkat çeken Alıç, şöyle devam etti:

"Pandemiden sonra randevu sistemine geçtik. Çünkü insanların sağlığını önemsiyoruz. Bununla ilgili gerekli dezenfektan işlemlerimizi yapıyoruz. İnsanları maske ile içeri alıyoruz. Sadece odalarda fotoğraf çekilirken maskelerini çıkarıyorlar. Odalarda 3-4 kişi oluyor, 5 kişiye izin vermiyoruz. Sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Bunlara dikkat etmeden olmaz. Elimizden geldiğince bütün önlemlerimizi alıyoruz."

"2-3 VALİZLE GELENİ BİLE GÖRDÜM"

Bu mekanın odalarına uygulanmamış 450'ye yakın fikrin olduğunu ve bunları gerektiği noktada değiştirebildiğini anlatan Alıç, şunları kaydetti:

"Özellikle kadınlar tek kıyafetle fotoğraf çekilmek istemiyor doğal olarak ve valizle gelen oluyor. Ben buraya 2-3 valizle geleni bile gördüm. Genelde burada çekilen fotoğrafların yüzde 90'ı sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor.

Müşterimizin ortalama 2 saatlik bir süresi oluyor, bu zaman zarfında kişi istediği odada, istediği dekorun önünde vaktini geçirerek o pozu beğenene kadar fotoğraf çekilebiliyor. Öğrenci ve tam olmak üzere iki bilet türümüz var, ona göre de ücret alıyoruz."

İSTANBUL SOSYAL MEDYA MÜZESİ İÇİN TIKLAYIN

ANKARA SOSYAL MEDYA MÜZESİ İÇİN TIKLAYIN

DİĞER HABERLER
Foça İlçe Jandarma Komutanı FETÖ'den tutuklandı
Antalya'da otelde 9 bin şişe sahte içki yakalandı
Dikkat! Sağanak geliyor
CHP'li vekilin aracına taşlı saldırı
Dağlık alanda kaybolan gençleri AFAD kurtardı
Mesut Yılmaz'ın durumu ağır
Hoşuma gitti, hepsini bir fotoğrafta gördüm