22.01.2020  14:22

2016'da açılan Yeni Eskişehir Stadyumu riskli olduğu gerekçesiyle kapatıldı

Eskişehirspor'un iç saha maçlarını oynadığı Yeni Eskişehir Stadyumu, aşır kar yağışı nedeniyle zarar görmesinin ardından maç oynama riskli bulunarak geçici olarak katıldı. 32 bin 507 bin kişi kapasiteli stat, 2016 yılında hizmete girmişti.

+
-

TFF 1. Lig’de düşme hattından kurtulmaya çalışan Eskişehirspor’un maçlarını oynadığı Yeni Eskişehir Stadyumu, kullanıma kapatılmıştı. 20 Kasım 2016 yılında açılan 32 bin 507 bin kişi kapasiteli Yeni Eskişehir Stadyumu’nun çatısı, çatı direkleri, gerdirme demirleri ve halatlarında yoğun kar yağışının ardından hasar meydana gelmişti. Çatının çökme tehlikesi nedeniyle Eskişehir Valiliği, stadyumun kullanımına ara verildiğini duyurmuştu.

MAÇ OYNANMASI RİSKLİ BULUNDU

Eskişehir İl Spor Güvenlik Kurulu bir toplantı yaparak Eskişehirspor-Adanaspor maçının Yeni Eskişehir Stadyumu’nda oynanıp oynanamayacağı değerlendirdi.

Eskişehir Anadolu Gazetesi’nde yer alan habere göre TOKİ’nin raporu doğrultusunda stadyum çatısının risk teşkil ettiği bu sebeple seyircili ya da seyircisiz bir şekilde müsabaka yapılamayacağı kararı oy birliğiyle alındı. Henüz üç yıl önce açılan stadyumun, kısa süre içerisinde nasıl bu hale geldiği merak konusu oldu.

ESKİŞEHİRSPOR MAÇINI BURSA'DA OYNAYABİLİR

Eskişehirspor’un Adanaspor mücadelesini hangi şehir ve stadyumda oynayacağına Eskişehirspor yönetimi yapılan görüşmelerden sonra karar verecek.

Bursa, Afyon ve Ankara olasılıkları göz önüne alınsa da, Eskişehirspor’un maçını Bursa’da oynayacağı bilgisi ilk sızan bilgiler arasındaydı, ancak Bursaspor’un buna sıcak bakmadığı için bu ihtimalin de ortadan kalktığı öğrenildi.

 

 

GÜNÜN VİDEOSU

Esad''a ağır darbe böyle vuruldu

İdlib''deki operasyonlarda 17 günde bin 709 rejim askeri, 55 tank, 3 helikopter, 18 zırhlı araç, 29 obüs etkisiz hale getirildi.

DİĞER HABERLER
Gül: Milletimizin başı sağolsun
Türkiye, Suriye'yi 'hava'dan ve karadan vuruyor
Türkiye şehitlerine ağlıyor
Türkiye'ye Rusya uyarısı
Türkiye mültecilere Avrupa kapılarını açtı
Yüreğimiz dağlandı
Sosyal medya çöktü