Back To Top
Ahmet Ağaoğlu: UEFA bu talimata uymazsa kıyamet kopar

Ahmet Ağaoğlu: UEFA bu talimata uymazsa kıyamet kopar

Ahmet Ağaoğlu: UEFA bu talimata uymazsa kıyamet kopar
- A +

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, lisans talimatına uymayan 5-6 kulübün olduğunu belirterek, "Eğer 2020 Ocak ayı geldiğinde bunu erteleyelim derlerse kıyamet kopar" dedi.

Trabzonspor Divan Genel Kurulu, Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan salonunda gerçekleştirildi. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Divan Başkanı Ali Sürmen'in hazır bulunduğu toplantı salonu tamamen doldu. Toplantı öncesinde Barışpınarı Harekatı'na destek mesajı verilirken, daha sonra Divan Başkanı Ali Sürmen'in talebi üzerine salonda bulunan herkes Türk Silahlı Kuvvetleri'ne destek vermek amacıyla asker selamı verdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Ali Sürmen, Trabzonlu teknik adam Şenol Güneş'i milli takımda elde ettiği başarılardan dolayı kutladı. Ardından ise Trabzonspor'un bu sezonki heyecanının herkese umut verdiğine vurgu yaptı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise kulübün içinde bulunduğu ekonomik durum, Bankalar Birliği yapılandırması ve hedefler konusunda açıklamalarda bulundu. Başkan Ağaoğlu, zorluk derecesi yüksek maçların yanı sıra birçok sakatlığa rağmen etkilenmeden yollarına devam ettiklerini belirterek, “Uzun bir aradan sonra Avrupa kupasında guruplara kaldık. Ancak UEFA gelirlerimizin bir bölümüne el koydu bu konuya itiraz ettik ve Aralık ayında duruşması olacak. Ayrıca 31 Haziran tarihiyle Bankalar Birliği ile yeniden yapılandırma imzaladık. Haziran ayından itibaren bizim yolumuz açıldı. UEFA Kupalarına iştirak etme anlamında” dedi.

'BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK'

Ağaoğlu, Bankalar Birliği yapılandırmasına en iyi hazırlanan kulübün kendileri olduğunu da belirterek, “Biz Mayıs ayı itibariyle Bankalar Birliği yapılandırması için gerekli hazırlıklarımıza başlamıştık. Profesyonel kadro maliyetini 38 milyon Euro'dan 13 milyon Eurolara kadar indirdik, oyuncu satışından elde ettiğimiz gelirlerle kulübümüzün borçlarını ve futbolculara olan borçları ödedik. Ancak biz frene basarken, ‘Bize nasılsa Ocak ayında para verecekler deyip' kulübün büyüklüğüne, ihtiyaçlarına bakmadan 10 milyon ile 20 milyon arasında borçlanan kulüpler oldu. Biz ayak da el de kompresör frenini de kullandık. Yeniden yapılandırma hayata geçtikten sonar kulübün gelirinin yüzde 70'i borç ödemeye gider sadece yüzde 30'u kulübün ihtiyaçları doğrultusunda serbest kalır. Biz yüzde 30 ile başladık. Bu çalışmaları çok ciddi götürdüğümüz için Bankalar Birliği ile yeniden yapılandırma protokolünü ilk imzalayan kulüp olduk.

Şu an gelmiş olduğumuz nokta itibariyle sadece ilk imzalayan değil, bugüne kadar ciddiyetle imzalayan en ufak bir şekilde orada verilen sözlerin dışına taşmayan kulüp olarak yolumuza devam ediyoruz. Orada en altta bir kare, kare içerisinde kulüp başkanının müteselsil kefaletini istiyor. Anlaşma şartlarına uyulmadığı takdirde yapılandırma ortadan kalkar, geriye dönük olarak bütün borçlar kulüp başkanına rücu edilir. Benim bunu imzalamamda herhangi bir sakınca yok” dedi.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN