Burak Elmas, Fatih Terim'i hedef aldı: Artık kırgın değil kızgınım

Burak Elmas, Fatih Terim'i hedef aldı: Artık kırgın değil kızgınım

Galatasaray'da başkanlığının son günlerini yaşayan Burak Elmas, eski teknik direktör Fatih Terim'e kızgın olduğunu açıklayarak "Artık duygularım kırgınlıktan kızgınlığa dönmüş durumda" dedi. Terim ile yolları ayırmak için geç kaldığını da belirten Elmas "Belki daha erken verirdim o kararı. Sonraki yaşananları görünce bu ayrılık kararını daha erken vermek lazımdı! Fatih Terim ile devam etseydik bana göre tablo değişmezdi." diye konuştu.

Galatasaray'da başkanlığının son haftasına giren Burak Elmas, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Eski teknik direktör Fatih Terim'e Galatasaray adına kızgın olduğunu açıklayan Başkan Elmas, “Fatih Terim sayesinde başkan seçildi” eleştirilerine cevap vererek “Sanırım buna Fatih Terim de inanıyor. Bana bu ayrılıktan sonra haber yolladı arkadaşları vasıtasıyla. ‘Başkanı ben getirdim, ben göndereceğim’ diye mesaj yolladı bana" diye konuştu.

Onur Tuğrul Ve Ali Naci Küçük'ün sorularını yanıtlayan Elmas, Fatih Terim ile yolları ayırmak için geç kaldığını da kaydederek, "Belki daha erken verirdim o kararı. Sonraki yaşananları görünce bu ayrılık kararını daha erken vermek lazımdı!" şeklinde konuştu.

Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Sanırım buna Fatih hoca da inanıyor! Çünkü bana haber yolladı ayrıldıktan sonra. İki arkadaşımla bana, ‘Başkanı ben getirdim, ben göndereceğim’ diye mesaj yolladı. O da buna inanmış herhalde! Vallahi bilmiyorum, kimin kaç oyu var? Genel Kurul’da ‘Teknik direktör Fatih Terim olursa oy veririz’ diyen kaç kişi var, onun sayısını tespit etmedim. Muhakkak ki Terim ile çalışılmasını isteyen bir grup vardır ama sayısını bilmiyorum. Bu arada seçimde Terim ile çalışmayacağını söyleyeceğini ifade eden bir aday vardı. Diğer adaylar Terim ile devam edeceğini söylemişti. Yani demek ki, o oyların da bölünmüş olması lazım aslında.

AYRILIK KARARINI DAHA ERKEN ALMALIYDIM

Sonraki gelişmeleri, yapılanları görünce ayrılık kararını daha erken vermem lazımdı. İyi niyetimin karşılığını alamadım. Şimdi birçok efsane başkan var Galatasaray’da. Peki onların bu dönemde başarılı olacağının garantisi var mı? Onlar da eski başkanımız diye gelsinler, onlara bırakalım kulübü! Belki daha erken verirdim o kararı. Sonraki yaşananları görünce bu ayrılık kararını daha erken vermek lazımdı! İyi niyetimin karşılığını birçok konuda alamadığımı düşünüyorum da şimdi birçok efsane başkanımız var Galatasaray’da. Kulübe büyük katkılar yapmışlar. Peki onların bu dönemde başarılı olacağının garantisi var mı, geçmiş başarılarından dolayı? Onlar da eski başkanımız diye gelsinler, onlara bırakalım. Seçim de yapmayalım. Onlar yönetsin kulübü! Kimsenin Galatasaray’a yapmış olduğu hizmet yok sayılamaz. Takdir etmeli, sırtımızda taşımalıyız. Bu bir tarafa. Ama Galatasaray’ın geleceği için de yeni, daha doğru insanlar ya da zamanın dinamiklerine uygun şekildeki insanlarla çalışmalı, geçmiş tecrübeli isimlerden de fikir almalıyız.

NORMAL DEĞİL

Terim’in geçmiş Galatasaray’da yaşadığı dönemlerden çok farklı bir davranış sergiledim. Sonrasında yaptıklarıyla ilgili artık aynı hissiyatta olmadığımı söyleyebilirim. Mesaja ‘hayırlısı olsun’ dedim. Fatih Terim’le bizim ayrıldığımız esas yer ekip meselesiydi. Hocayla ben ilk konuştuğum zaman ‘Galatasaray’da kişilere bağlı olmayan bir futbol stratejisi kurmamız lazım’ dedim. Teknik direktörün ekibi olmaz, kulübün ekibi olur. Teknik direktörlerin yardımcı antrenörleri olur. Kulübün departmanları kim gelirse gelsin kurumsal akıldır. Böyle yapmazsanız her gelen teknik direktör kendine göre değişiklikler yapar. Hoca ayrıldıktan sonra ekipteki birçok arkadaş kendi istifa etti zaten, normal değil. Onlar Galatasaray’ın çalışanlarıyla, Galatasaray’da çalışmaya devam etmeleri lazım.

FATİH TERİM’LE İLGİLİ HİÇBİR NEGATİF LAF SÖYLEMEDİM

Ayrılık sürecinde Fatih Terim’le ilgili hiçbir negatif laf söylemedim biliyorsunuz. Saygı duyduğumu söyledim. Basit bir anlaşamama, Galatasaray’da gelecek stratejisi açısından bu profesyonel bir çalışmaydı. Üye Fatih Terim ve teknik direktör Fatih Terim’i birbirinden ayırdım. O rollerin birbirine karışmaması lazım çünkü o zaman sağlıksız bir ilişki oluyor. Üyeler kulübün sahibidir, teknik direktörler profesyoneldir. İkisini de yapamazsınız aynı zamanda. Çünkü bizim tüzüğümüzde bir madde vardır. Kulüpte profesyonel olarak görev alanların üyelikleri dondurulur. Oy kullanamazsınız

TERİM İLE DEVAM ETSEYDİK TABLO DEĞİŞMEZDİ

Fatih Terim ile devam etseydik bana göre tablo değişmezdi. Bir süre sonra iş, yönetim ile teknik heyet arasında itişmeye dönerdi. Benim hedefim Galatasaray’a hizmet etmek. Kendimi korumak ya da bir kişiyi ateşe atmak değil ki! O sırada Galatasaray için en acil yapılması gerekenin o olduğunu düşündüm. Kişilere bağlı olmayan bir sistem kuralım dedik.

TERİM'E KIZGINIM

Artık duygularım kırgınlıktan kızgınlığa dönmüş durumda. Fatih Terim’e Galatasaray adına kızgınım. İnsanların bana düşman olmasının Galatasaray’a bir faydası yok. Bana kızsınlar ama Galatasaray’a bir faydası olsun. Ama bana karşı Galatasaray’a zarar verme pahasına bir intikam savaşı başlatırsanız, o Galatasaray’a zarar verir, yaralar. Ona kızarım.

O HAİNLER GALATASARAY'A YANLIŞ YAPTI

Yola çıktığım birçok arkadaşım için bunu söyleyemem. Ama çok ciddi yanlış yapanlar oldu. O yanlışı da bize değil, Galatasaray’a yaptılar. Aslında bir kişi üzerinde özellikle yoğunlaşabilirim! Bırakın Galatasaraylılığı, normal insanlığın gerektirdiği saygı ve davranış biçimine yakışmayacak hareketlerde bulundular. Ama bu iş böyledir. Yönetim kolay bir iş değil. Her yönetimlerde bu tip problemler olur.

Galatasaray’da kişisel intikamlarını almak veya iktidar olmak için ince bir çizgi vardır. Bugün, iktidara gelmek için çizgiyi aşanlar var. Kişisel intikamını almak, iktidara gelmek için Galatasaray’a zarar vermekten imtina etmeyen insanlar var. Bu büyük bir problem! Galatasaray içerisinde gizlilik sözleşmesi imzalamışken, kulübün iç bilgilerini dışarıya sızdıranlar kimler biliyorum. Hangi ümitler ile yaptıklarını biliyorum. Bunu bana değil, Galatasaray’a yaptılar. Bunu yapanların da bir daha bu görevlerde olmamaları için elimden ne geliyorsa yapacağım. Zamanı gelince bunları açıklayacağım. Çünkü bu sadece bana değil bir sonraki başkana da yapılacak. Galatasaray’a zarar vermek istemeyen insan, hiçbir dönem istemez.

BUGÜN OLSA O KİŞİYİ YÖNETİME ALMAZDIM

Düşünmeye gerek yok, zaten net! Özellikle bu finansal yapıda bu kadar şeyin düzeltilmesinin gerektiği bir dönemde. Kimse bu işi kısa vadede düzeltemez. Biz, Galatasaray’dan hem iktidar gücü, hem de maddi manevi şekilde beslenmeye alışmış, bunu da kendine hak görenlerin yolunu tıkadık. Yönetimden bir arkadaşla baştan hiç çalışmazdım. İkincisi, bugün olsa şunu yapmazdım diyecek kadar vakit geçirmedim ki!"

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN