Gedson Fernandes: Kariyerim için Beşiktaş'ı tercih ettim

Gedson Fernandes: Kariyerim için Beşiktaş'ı tercih ettim

Beşiktaş'ın Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes, siyah-beyazlı ekipten gelen teklifi kariyeri için kabul ettiğini belirterek "Her futbolcu, ülkelerin büyük takımlarında oynamak ister. Beşiktaş da tartışmaya açık olmayacak şekilde Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Teklif geldiğinde çok heyecanlandım, kulüp ve kariyerim için buradaki projeye inandım." diye konuştu.

Beşiktaş'ın Portekiz devi Benfica'dan transfer ederek geçen ocak ayında Çaykur Rizespor'a kiraladığı, bu sezon ise kadrosuna dahil ettiği Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes siyah-beyazlı ekibin Avusturya kampında açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'a konuşan genç yetenek Beşiktaş formasını terletmekten mutluluk duyduğunu belirterek, siyah-beyazlı ekipten gelen teklifi kulüp ve kariyeri için kabul ettiğini söyledi. Beşiktaş'ın Türkiye'nin en büyük takımlarından biri olduğunu kaydeden Gedson Fernandes'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Her futbolcu ülkelerin büyük takımlarında oynamak ister. Ben de Beşiktaş'ta olduğum için çok mutluyum. Sezon sonunda Beşiktaş ile şampiyonluk yaşamak istiyorum. Şimdiye kadar her şey çok iyi ilerliyor. İdman tempomuz çok iyi. İstanbul'da da çalıştık. Takım olarak birbirimizi tanıyoruz. Beraber nasıl oynayabileceğimizi öğreniyoruz. Hocamızın bizden neler isteyeceğini öğreniyoruz. Şimdiye kadar çok iyi, pozitif bir ortam var.

BURADA OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Bireysel olarak çalıştım. Ailem ve arkadaşlarımla da vakit geçirdim ama elbette çalışmalar yaptım. Geçmişle ilgili konuşma taraftarı değilim. Şu an Beşiktaş'ın oyuncusuyum, burada olduğum için çok mutluyum.

KULÜP VE KARİYERİM İÇİN BURADAKİ PROJEYE İNANDIM

Her futbolcu, ülkelerin büyük takımlarında oynamak ister. Beşiktaş da tartışmaya açık olmayacak şekilde Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Teklif geldiğinde çok heyecanlandım, kulüp ve kariyerim için buradaki projeye inandım.

RİZESPOR'A TEŞEKKÜR EDERİM

Rizespor'a teşekkür ederim. Orada olduğum dönem keyifliydi. Takım olarak süreç istediğimiz gibi gitmedi. Taraftar, takım, şehir 1. Lig'i hak etmiyor. Elimden geleni yaptım ama olmadı. Şanssızdık. Umarım Rizespor, Süper Lig'e en kısa sürede geri döner.

Futbol bir takım oyunu. Rizespor'da takım arkadaşlarımın bana yardımı olmasaydı orada o performansı gösteremezdim. Orada kendimi iyi hissettiğimi ve futboldan keyif aldığımı söyleyebilirim. Şu an takımımızın lideri, burayı organize eden, bizi çok iyi çalıştıran bir kişi Valerien Ismael. Çok pozitif, idmanlarımız, iletişimimiz... Lige çok iyi bir takım olarak başlayacağız.

SEZON BAŞLADIĞI ZAMAN NE KADAR İYİ ÇALIŞTIĞIMIZI HERKES GÖRECEK

Hocamız ne isterse, nasıl bir tempo isterse onu yakalamak zorundayız. Sezon başladığı zaman ne kadar iyi çalıştığımızı herkes görecek. Biz hocamız ne istiyorsa en iyisini vereceğiz. Hangi sistem olursa olsun en iyisini vermek zorundayız.

TÜRKİYE LİGİ ZOR BİR LİG

Sezon sonunda Beşiktaş'ın şampiyon olmasını istiyorum. Türkiye Ligi zor bir lig. Takımlar çok iyi takviyeler yaptı. Bu sezon çok zor geçecek. Kolektif olarak bakmalıyız...Takım olarak beraberiz, arkadaşız. Herkes birbirinin en iyi arkadaşı.

Taraftara şunun sözünü veriyorum. Beşiktaş bu sene elinden gelenin en iyisini yapan, savaşan bir takım olacak. İyi zamanda, kötü zamanda taraftarımızın yanımızda olmasını istiyoruz. Onlara çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş'ın çok büyük bir taraftarı var. Bu da bize çok iyi hissettiriyor."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN