Back To Top
Kaan Ay kimdir? Kaan Ay, Eskişehirspor başkanı oldu

Kaan Ay kimdir? Kaan Ay, Eskişehirspor başkanı oldu

Kaan Ay kimdir? Kaan Ay, Eskişehirspor başkanı oldu
- A +

Eskişehirspor Kulübü’nün olağanüstü kongresinde başkanlığa Kaan Ay seçildi. Kaan Ay kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Türk futbolunun köklü kulüplerinden Eskişehirspor yaptığı olağanüstü kongre ile yeni başkanını seçti. İşte Kaan Ay kimdir sorusunun yanıtı ve detaylar.

Eskişehirspor başkanı Kaan Ay kimdir, nerelidir, hangi görevlerde bulundur? Yapılan oylamada 220 oy alan Kaan Ay Eskişehirspor'un başkanı seçildi.

Kentteki bir otelde düzenlenen ve Divan Başkanlığını Murat Diri’nin yaptığı genel kurula kulübün eski başkanlarının yanı sıra delegeler katıldı. Seçimde kırmızı listede Kaan Ay ile beyaz listede Mustafa Topkaya yarıştı. Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oy verme işlemine geçilen seçim, birlik ve beraberlik içerisinde devam etti. Ligde zor günler geçiren ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Eskişehirspor’da kongreye kırmızı liste ile katılan Kaan Ay kulübün yeni başkanı oldu. Seçimde Kaan Ay 220 oy alırken Mustafa Topkaya ise 175 oyda kaldı. Siyah-kırmızılı ekip daha önce 2 kere kongreye gitmiş ve bir sonuca ulaşamamıştı. Eskişehirspor bu seçim ile kayyuma gitmekten kurtuldu. Seçim sonucunda iki başkan da birbirine sarılarak sonucu sportmence kutladı. 

'KAZANAN ESKİŞEHİRSPOR OLDU'

Sonuçların ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte delegeleri selamlayan Kaan Ay açıklamalarında, "Öncelikle biliyorsunuz çok uzun zamandan beri kongrelerimiz çok yoğun geçmiyordu. Bugün kongremize gelip teveccüh gösteren Eskişehirspor’a sahip çıkan bütün kongre üyelerimize çok teşekkür ederim. Burada kazanan ne Kaan Ay ne de Mustafa Topkaya olmuştur. Burada kazanan Eskişehirspor olmuştur. Esas işimiz bundan sonra başlayacak. Daha zor günler bizi bekliyor. İnşallah bundan sonra hep beraber birlikte mücadele ederek Eskişehirspor’u yöneteceğiz. Yani burada 15-20 kişiye kulübü bırakıp çekip girmek yok. Artık herkes elini taşın altına koyup bu kulübü layık olduğu yere çıkarmak için elinden geleni yapması gerekiyor. Ben bu konuda herkesten destek bekliyorum" dedi. 

19-01/19/kaan-ay-kimdir-106503.jpg

Kongrede açılan sandık ve alınan oy miktarları

1 numaralı sandık
Beyaz liste (Mustafa Topkaya) 30 oy
Kırmızı liste (Kaan Ay) 59 oy

2 numaralı sandık 108 oy (3 geçersiz)
Beyaz Liste (Mustafa Topkaya) 50 oy
Kırmızı Liste (Kaan Ay) 55 oy

3 numaralı sandık 110 oy
Beyaz Lise (Mustafa Topkaya) 50 oy
Kırmızı Liste (Kaan Ay) 60 oy

4 numaralı sandık
Beyaz Liste (Mustafa Topkaya) 45 oy
Kırmızı Liste (Kaan Ay) 46 oy

Toplam
175 oy Mustafa Topkaya
220 oy Kaan Ay

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN