Back To Top
Krampon da 'Franco' da şart

Krampon da 'Franco' da şart

 - Son Güncelleme: 06.12.2019 Cuma 21:32
Krampon da \'Franco\' da şart
- A +

A Milli Futbol Takımı'nın başarılı performansı, Avrupa Kupası ve 2022 Dünya Kupası için umutlandırdı. Bu yolda futbolun hakkını vermek elbette ilk şart ama galibiyetle, mağlubiyet arasında bıçak sırtı pozisyon alan 'şans' da önemli bir faktör. Millilerin tarihi bunun kanıtlarıyla dolu...

İlk kez İspanya gibi bir deve kafa tutup, vize aldığımız 1954 Dünya Kupası, 'kramponun da olacak, şansın da' dedirten bir örnek.

1950’de Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Brezilya’ya ekonomik gerekçeklerle gidemeyen Türkiye, 1954’de 5. Dünya Kupası’na heyecanlı ve maceralı bir sürecin ardından bilet aldı. 

Spor tarihi üzerine çalışan Burak Tut, KARAR TV'de yayınlanan Topsuz Alan'da 'şansı bol' macerayı anlatıyor: 

Türkiye'nin 1954 Dünya Kupası kadrosu: 

Turgay Şeren (G.Saray), Şükrü Ersoy (Ank.Karagücü), Rıdvan Bolatlı (Ank.Karagücü), Basri Dirimlili (F.Bahçe), Mustafa Ertan (Ank.Karagücü), Naci Erdem (F.Bahçe), Çetin Zeybek (Kasımpaşa), Necmi Onarıcı (Adalet), Rober Eryol (G.Saray), Erol Keskin (Adalet), Suat Mamat (G.Saray), Coşkun Taş (Beşiktaş), Feridun Bugeker (F.Bahçe), Burhan Sargın (F.Bahçe), Lefter Küçükandonyadis (F.Bahçe)

Teknik sorumlu: Sandro Puppo (İtalyan)

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN