Back To Top
Rasim Kara: Messi, Ronaldo olabilecek gençlere sahibiz

Rasim Kara: Messi, Ronaldo olabilecek gençlere sahibiz

Rasim Kara: Messi, Ronaldo olabilecek gençlere sahibiz
- A +

TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü Bölgeler Sorumlusu Rasim Kara, altyapılarda çok yetenekli oyuncuların olduğunu belirterek, "Türkiye'de Messi, Ronaldo olabilecek yetenekler var." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörlüğü Bölgeler Sorumlusu Rasim Kara, Türkiye genelinde altyapıları takip ettiklerini ve milli takımlar için oyuncu seçmeleri gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerinin yetiştiği dönemde semt sahaları bulunduğunu, oralarda antrenman yapma ve oynama fırsatlarının olduğunu dile getirerek, "Maalesef yapılaşma söz konusu olduğu için bu sahaların yerine binalar dikildi. Gençler, maç yapacak, yeteneklerini ortaya koyabilecek sahalar bulamıyor." şeklinde konuştu.

"YETENEKLERİ KEŞFETMELİYİZ"

"Her şeye rağmen 12-13 yaşlarından itibaren milli takım için seçmelere başlıyoruz. İnanılmaz yetenekler geliyor" diyen Kara, şöyle konuştu:

"Altyapılarda Messi, Ronaldo olabilecek yetenekler var. Kulüplerdeki başkan ve yönetimlerin düşüncelerini değiştirmemiz gerekiyor. Bunu sağlayabilirsek, fabrika kurulacak ve üretime başlayacak. Türkiye'de yetenek var, bu yetenekleri keşfedip işlememiz gerekiyor."

İSTANBUL / AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN