Rıdvan Dilmen'den TFF'ye ağır eleştiri! Gizli belgeyi yayınladı

Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in 21. haftasında Beşiktaş - Gaziantep FK maçı sonrası değerlendirmede bulundu. TRT Spor ekranlarında bir belge yayınlayan Dilmen, "Bu ekrandaki belgeler hakemlere gitti" diyerek, karşılaşmada yaşanan hakem hatalarına ateş püskürdü.

Süper Lig'in 21 haftasında Beşiktaş, Gaziantep FK'yi konuk etti. Karşılaşma 1-0 Beşiktaş'ın üstünlüğü ile bitti. Ancak oyuncuların performansından daha çok sosyal medyada ve televizyon programlarında hakem Arda Kardeşler'in ve VAR'ın verdiği kararlar tartışıldı.

Mücadele sonrası TRT Spor ekranlarında karşılaşmayı değerlendiren yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın golcü oyuncusu Batshuayi'ye yapılan hareket hakkında konuştu. Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonuna ağır eleştirilerde bulunurken, “Futbol adil bir oyun ama adil olmadığını görüyorum. Hakemlerin kafası mı karışık? Ben futbol hayatımda böyle rezalet şeyler görmedim” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen'in Beşiktaş - Gaziantep FK maçı sonrası yaptığı açıklamaları;

“HAKEM GÖRMEDİ DİYELİM. VAR NEDEN ÇAĞIRMADI?”

“Penaltıyı görmedim ama Batshuayi’nın ayağına basıldı. Bu kırmızı kart. Hakem Arda Kardeşler görmedi diyelim. VAR’dan neden çağırmadılar anlamıyorum. VAR’da Erkan Engin var. Sedye ile çıkarsa mı bakacaksınız VAR’a. Komik ve dramatik şeyler oluyor. İki hafta önce Pjanic’in ayağına darbe. Bugün de niye vermezler merak ediyorum. Futbol adil bir oyun ama adil olmadığını görüyorum. Hakemlerin kafası mı karışık? Ben futbol hayatımda böyle rezalet şeyler görmedim”

“HAKEMLERİ BU HALE GETİREN TFF”

“Türk futbolunda Emre bey de (Asbaşkan Emre Kocadağ) dahil olmak üzere görmediği bir şey var. TFF’nin hoşuna gidiyor MHK’ye sallanması. Hakemleri bu hale getiren TFF’dir. Sekizinci haftaya kadar kafa kafaya giden lig birden bire farklı bir hale geliyor. Üç takımın teknik direktörü gitmiş, konuyu sadece hakem olarak görmemek lazım.”

“YALANCILAR SÖYLÜYOR İŞTE”

“Trabzonspor iyi oynayıp kazandıkça üç büyüklerin psikolojisini bozdu. Bu kadar puan farkı da hakeme bağlanmaz. TFF’den birileri diyormuş ki Emre Kocadağ ve Rıdvan Dilmen hakemleri yapılandırıyormuş. Kim mi söylüyor bunları? Federasyonda üst düzey yöneticiler. Yalancılar söylüyor işte.”

“BU BELGELER HAKEMLERE GİTTİ”

Dilmen, canlı yayında gösterdiği belge sonrası 'bu bir operasyondur' diyerek sözlerine devam etti. Dilmen, “Bunu altını çizerek söylüyorum. Bu ekrandaki belgeler hakemlere gitti. Şerefim üzerine yemin ediyorum hiçbir hakemden falan almadım. VAR müdahalesi gereken pozisyonları yollamışlar. Bunlar sadece bende yok. Gazetecilerde de vardır. 25-30 tane hakeme ulaşmış. Bir maçla ilgili istişare ediyorlar. Rize’nin evinde Beşiktaş’a attığı golde hakem faulü görmüyor. Ceza sahasında bir karışıklık var. VAR buna müdahale etmeliymiş yazıyor kağıtta.”

“PARTİ LİDERİNE AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER…”

“Ben neler gördüm. Bakın bizim görevimiz nedir? TFF’deki insanlara adil oyun için konuşuyoruz değil mi? Hepimiz insanız. Ancak hata yapmaya potansiyel insanlar TFF’de olmaması lazım. Şimdi düşünün. Ben TFF’deyim. Önemli yerlerdeyim. Herhangi bir siyasi parti liderine ağza alınmayacak küfürler eden insanları, kulübün amigoluğunu yapan insanların TFF’de ne işi var?”

“BÖYLE İNSANLAR ADALET DAĞITAMAZ”

“Şu partiye oy atan ağır bilmem ne çocuğu diyen insanlar TFF’de bilgisi var. Ellerinde resmi belge var. 1 senedir niye göndermiyorsunuz? Böyle insanın adaletli olması mümkün mü? Ağza alınmayacak küfürler eden insanlar, hakaret eden insanlar. Böyle insanlar adalet dağıtamaz. Bir kulübün başkanına ana avrat küfür edenler. Siyaseten de ana avrat küfür ediyor. Şimdi söyledikten sonra yarın gönderecekler bak. Bırakın Türk futbolu temiz ve adil oynansın.”