12.02.2020  23:25

Son dakika... Fatih Terim: Camiamın sesini bekliyorum

Aytemiz Alanyaspor maçının ardından manidar açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Ben fazla bir şey söylemeyeceğim, camiamın sesini bekliyorum. Hem ilk maçta, hem de bu maçta, ben açıkçası onlardan bekliyorum bazı şeyler. Sadece üzüldüğüm bir konu var.... Peki, bir şey söylemiyorum" dedi.

+
-

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 3-1 kazanmalarına rağmen kupaya veda ettikleri Aytemiz Alanyaspor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Deneyimli teknik adam, oyuncularını tebrik ettikten sonra sarı kırmızılı camiayı hitaben manidar ifadeler kullandı. Terim, "Ben fazla bir şey söylemeyeceğim, camiamın sesini bekliyorum. Hem ilk maçta, hem de bu maçta, ben açıkçası onlardan bekliyorum bazı şeyler. Sadece üzüldüğüm bir konu var.... Peki, bir şey söylemiyorum"

"OYUNCULARIMIN PERFORMANSINDAN MEMNUNUM"

"Açıkçası uzun zamandır, ritmi ve tansiyonu bu kadar yüksek bir maç oynamamıştık. Burada ilk maçta aldığımız sonucun da etkisiyle normalden daha fazla bir mücadele gerekiyordu. Gerekeni yaptığımızı düşünüyorum. Performansları dolayısıyla oyuncularımı candan kutluyorum. Taraftarımı candan kutluyorum. İkisi böyle birleştiğinde çok şey değişiyor. Muhteşem bir taraftar, harika bir takım. Hem oyunculara hem taraftara hakkım helal olsun. Onların da varsa bana helal etsinler."

"OYUN OLARAK MUTLUYUM AMA SONUÇ OLARAK ÜZGÜNÜM"

Fatih Terim, kupadan elendikleri için üzgün olduğunu vurgulayarak,şunları söyledi:

"Tarih ve tecrübemiz bize gösterdi ki bazen bir maç kaybedersiniz ama çok şey kazanırsınız. Bugün de öyle bir şey olduğunu ümit ediyorum. Maçtan sonra çok sinirlendim, çok üzüldüm ancak oyuncularım soyunma odasına giderken, kendileriyle gurur duyduğumu söyledim. Bu oyunun üstüne koyarak devam edeceğiz. Oyun olarak mutluyum ama sonuç olarak üzgünüm."
Tecrübeli teknik adam, sezonun ikinci yarısında daha iyi bir performans sergilemeleriyle ilgili, "Esasında ben çok uzun olmamasına rağmen devre arasını işaret etmiştim. Sadece oyuncuda değil, oyunda da birkaç değişiklik yaptık. Üzerine devamlı çalışarak, doğru yolda olduğumuzu da gördük. Israrla ve inatla kafamızdaki planını oynamak için uğraşıyoruz. Oyuncular da bunu benimsedi. Açıkçası iyi yoldayız." değerlendirmesinde bulundu.

ONYEKURU VE BELHANDA SÖZLERİ

Fatih Terim, futbolcuları Henry Onyekuru'nun fiziksel olarak henüz tam hazır olmadığını belirterek, "Önemli bir hastalık geçirdi. Onyekuru biraz daha güçlendiğinde büyük bir silah. Onun için istedim." ifadesini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, taraftarların Faslı futbolcuları Younes Belhanda'ya gösterdiği tepkiyle ilgili soru üzerine şunları kaydetti:
"Ben taraftarlarımdan hep şunu rica ettim; maçlarda normal oyun reaksiyonunun dışında oyuncularımıza tepki olmamalıdır. Yanlış yapabilir, doğru olabilir, kötü oynayabilir... Kim olursa olsun. Belhanda'nın da bize çok büyük emekleri olmuştur. Galatasaray sahasında herkesi kucaklayan bir durumda olmalıdır. Hiç merak etmesinler Galatasarayla takımla ilgili her şeyin farkındayız. Biz kendi aramızda çözeriz. Her şeyin farkında olduğumuzu, gördüğümüzü, analiz ettiğimizi bilsinler."

Galatasaraylı taraftarların, oyunun akışını yavaşlattığı gerekçesiyle tepki gösterdiği Aytemiz Alanyaspor kalecisi Marafona ile ilgili bir soruya Terim, "Onun için ben konuşmayacağım dedim. Çünkü önemli maçlarımız da var. Biz lig maçımızı pazar oynadık, onlar cumartesi. Ben aynı takımı sürdüm, onlar 5 değişiklik yaptı. Oyuna 90 dakika değil, 180 dakika olarak bakın. Geçen maçta da bir sarı kart olayı var. Ben o konularda konuşmak istemiyorum. Marafona 90+6. dakikada sarı kart gördü." yanıtını verdi.

 

 

GÜNÜN VİDEOSU

Açız aç.. Açlıktan ölelim mi?

Çin yönetiminin soykırım politikaları uyguladığı Doğu Türkistan''da bulunan Gulca kentinde, Uygur Türkleri adeta açlığa terk edildi. Koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan şehirde bir Uygur Türkü baba ''''Açız, açız! Açlıktan ölelim mi?'''' diyerek isyan etti...

DİĞER HABERLER
Yardım derneğinden 10 milyonluk vurgun
Avcılar'da silahlı saldırı
Cumhurbaşkanlığından İdlib açıklaması
Cinayette sır perdesi aralandı
İşveç'ten Konya'ya acı son
İBB Başkanı İmamoğlu, kampa girdi
Kuvvetli yağış uyarısı