10.12.2019  11:43

Son dakika! FETÖ'nün futbol yapılanması davasında savcı mütaalasını açıkladı

FETÖ'nün futbol yapılanması davasında eski futbolcular Zafer Biryol ve Ersin Güreler'in 15'er yıla kadar, etkin pişmanlıktan yararlanan Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç'ın ise 11'er yıl 2'şer aya kadar hapsi istendi.

+
-

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) futbol yapılanması davası kapsamında, "silahlı terör örgütüne üye olmak"la suçlanan eski futbolcu sanıklara Zafer biryol ve Ersin Güreler'in 15'er yıla kadar, etkin pişmanlıktan yararlanan Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç'ın 11'er yıl ikişer aya kadar hapsi istendi.

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Ömer Çatkıç ile diğer sanıkların avukatları katıldı.

Duruşmada cumhuriyet savcısı, celse arası verdiği mütalaasını tekrar ettiğini belirtti.

Mütalaaya karşı söz alan sanık ve avukatlar, beyanda bulunmak için süre talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık ve avukatlara mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre verilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

MÜTALAADAN

Davanın esasına ilişkin sunulan mütalaada, sanıklar Zafer Biryol ve Ersin Güreler'in, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçunu işlediği belirtildi. Bu sanıkların 7,5'ar yıldan 15'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Sanıklar Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç'ın da 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçunu işledikleri, ancak etkin pişmanlık kapsamında vermiş oldukları samimi bilgilerin örgüt içerisindeki konumu ile uyumlu, örgütün faaliyetleri hakkında aydınlatıcı ve faydalı bilgiler olduğu belirtildi. Bu durumun dikkate alınması gerektiğinin vurgulandığı mütalaada verilmesi istenen cezada etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması talep edilerek, bu sanıkların 5'er yıldan 11'er yıl ikişer aya kadar hapis cezasına çarptırılması öngörüldü.

Mütalaada, sanık eski antrenör İsmail Şengül'ün ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçunu işlediğine dair mahkumiyetine yeterli her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gözetilerek beraati yönünde karar verilmesi istendi.

 

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
Bahçeli'ye çok sert cevap
Nefes kesen operasyon
"HDP'nin kapatılması gerekir"
Kadınlardan 8 Mart talebi
Macera için kaçmışlar
'Yapmak zorunda kaldık'
Sahte polislerden milyonluk vurgun