01.04.2020  16:38
KAYNAK: 
ANKARA/DHA

TBMM Başkanı Şentop: Bu zorluğun da üstesinden geleceğiz

TBMM Başkanı Şentop, koronavirüsle mücadeleye ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu zor dönemi kısa bir zaman içerisinde inşallah 'suhuletle, kolaylıkla atlatırız' diye Allah'a dua ediyoruz. Birlik ve dayanışma içerisinde birçok zorluğu atlattığımız gibi bu zorluğun da üstesinden geleceğimize inanıyorum" dedi.

+
-

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yunus Emre Enstitüsü'nce Kuzey Makedonya'nın önemli aydınlarından Fahri Kaya için düzenlenen dijital anma etkinliğine video görüntülü katıldı. Şentop konuşmasında , birlik ve dayanışma içinde bugüne kadar birçok zorluğun atlatıldığını, koronavirüsün yol açtığı zorluğun da aynı dayanışma içinde atlatılacağına inandığını söyledi.

Dünya tarihinde zaman zaman büyük salgınların meydana geldiğini ancak bunların sayıca az olduğunu ve daha çok bölgesel salgınlar olarak gerçekleştiğini anlatan Şentop, şunları kaydetti:

"Dünyanın tamamına sirayet eden, bu derecede ve bu hızla gelişen salgın, herhalde insanlık tarihinde ilk defa oluyor. Öncelikle tüm dünyadaki insanlara, daha sonra Kuzey Makedonya'daki kardeşlerimize ve Türkiye'deki vatandaşlarımıza Allah'tan sağlık diliyorum. Bu zor dönemi kısa bir zaman içerisinde inşallah 'suhuletle, kolaylıkla atlatırız' diye Allah'a dua ediyoruz. Birlik ve dayanışma içerisinde birçok zorluğu atlattığımız gibi bu zorluğun da üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bu bakımdan özellikle Kuzey Makedonya'da yaşayan kardeşlerimize de gerekli tedbirleri almalarını, hükümetin ortaya koyduğu tedbirlere, prensiplere riayet etmelerini öneriyorum. Türkiye'de olduğu gibi mümkün olduğunca temastan kaçınmaları, sosyal mesafeyi korumaları, hijyen ve temizlik kurallarına riayet etmeleri ve mümkün olduğu ölçüde evde kalmaları konusundaki tavsiyelerimizi tekrar etmek isterim."

DİĞER HABERLER
İBB daha fazla yardım talebi toplayamayacak
Sağlık çalışanlarına 3 ay daha ücretsiz
Erdoğan, Tokayev ve Nazarbayev ile görüştü
3 yıl vaktimiz var
Komşu kavgasında 2 ölü, 3 yaralı
Ekmek almaya giden çocuk vuruldu
Hastane izni alıp akrabalarına gittiler