Back To Top
Belediye ekipleri temizlik çalışmalarını sürdürüyor

Belediye ekipleri temizlik çalışmalarını sürdürüyor

Belediye ekipleri temizlik çalışmalarını sürdürüyor
- A +

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen temizlik çalışmaları şehir merkezi dışında kalan mahallelerde de devam ediyor

Çorlu’da özellikle olumsuz hava koşullarının ve trafiğin yoğun olduğu gün ve saatlerin ardından yol kenarlarında yapılan temizlik çalışmaları sonunda vakumlu süpürge aracı ile temizlik gerçekleştiriliyor. İlçede birçok noktada benzer çalışmaları yürüten temizlik ekipleri aynı zamanda muhtarlıklardan gelen talepler doğrultusunda da çalışmalarını sürdürüyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ekiplerin sadece temizlik çalışması yürütmediklerini, geri dönüşüme de önemli katkı sağladıklarını belirterek, "Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından şehirde devam eden genel temizlik çalışmalarının yanı sıra mıntıka temizliği ve olumsuz hava koşulları sonrasında yol kenarlarında biriken toprak, çamur ve çeşitli atıklar temizlenirken, doğaya atılmış geri dönüştürülebilen atıklar da çalışmalar esnasında toplanıp geri dönüşüme kazandırılıyor. Yürütülen çalışmalarla şehrimizde oluşabilecek çevre kirliliklerinin önüne geçmeye çalışıyor ve temiz bir Çorlu için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

TEKİRDAĞ/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN