Back To Top
Avrupa'nın ünlü eğlence parkı Tivoli'ye siber saldırı

Avrupa'nın ünlü eğlence parkı Tivoli'ye siber saldırı

Avrupa\'nın ünlü eğlence parkı Tivoli\'ye siber saldırı
- A +

Danimarka’nın dünyaca ünlü eğlence parkı Tivoli siber saldırganların hedefi olmaktan kurtulamadı. Avrupa’nın en eski eğlence parkı olan Kopenhag merkezli kurumun sistemlerine saldıran siber saldırganlar müşterilere ait verileri çaldı.

Ağustos ayının başında gerçekleşen saldırı geçtiğimiz cumartesi günü kamuoyu ile paylaşıldı. Tivoli’ye ait çeşitli ürünlerin satıldığı ‘My Tivoli’ web sitesine yönelik saldırıda ele geçirilen müşterilere ait kişisel verilerin farklı saldırılarda kullanılabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

TÜM BİLGİLERİ ÇALINDI

Yılda 4 milyon ziyaretçiye sahip olan Tivoli’ye yapılan saldırı sonucunda bin kadar müşterilerin isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, doğum tarihi ve kredi kartı bilgilerinin çalındığı açıklandı. Parkın IT direktörü Buhl Gregersen, saldırının klasik bir ‘brute force’ saldırısı olmadığını daha zekice tasarlandığını ifade etti. Saldırı hakkında Danimarka polisi tarafından soruşturma başlatıldı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN