Back To Top
Facebook'un 'çöpçatanlık' özelliği ABD'de devreye girdi

Facebook'un 'çöpçatanlık' özelliği ABD'de devreye girdi

 - Son Güncelleme: 06.09.2019 Cuma 11:29
Facebook\'un \'çöpçatanlık\' özelliği ABD\'de devreye girdi
- A +

Facebook, geçen yıl farklı ülkelerde uygulamaya soktuğu 'çöpçatanlık' özelliği ABD'de de devreye girdi. İki arkadaşın birbirlerini 'crush' (aşk) olarak etiketlemeleri durumunda 'çöpçatanlık' özelliği her iki tarafa uyarı gönderiyor.

Facebook, geçen yıl farklı ülkelerde uygulamaya soktuğu çöpçatanlık özelliğini Perşembe gününden itibaren ABD'deki kullanıcılarına da açtı.

Şirket, kullanıcıların Instagram hesaplarını Facebook'un çöpçatanlık özelliğine entegre edebileceklerini ve Instagram takipçilerini de 'Gizli Aşk' (Secret Cruch) listelerine ekleyebileceklerini söyledi.

Uygulama, kullanıcıların Facebook'ta arkadaş oldukları kişiye ilgi duyduklarını da özel hesaplarından göstermelerini de sağlıyor. İki arkadaşın birbirlerini 'crush' (aşk) olarak etiketlemeleri durumunda Facebook Çöpçatanlık özelliği her iki tarafa da uyarı gönderiyor.

Şirket, uygulamanın Facebook ve Instagram kullanıcıları için isteğe bağlı olduğunu ve bu uygulama dâhilindeki aktivitelerin profillerinde veya sayfalarında herkese açık halde yer almayacağını söylüyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN