Back To Top
Google Asistan'a hangi özellikler geldi?

Google Asistan'a hangi özellikler geldi?

 - Son Güncelleme: 21.01.2019 Pazartesi 10:40
Google Asistan\'a hangi özellikler geldi?
- A +

Google'ın gün geçtikçe kullanımı artan popüler hizmeti Google Asistan değişti. Türkçe dil desteğine sahip olması ile Türkiye'de de rahatça kullanılabilen hizmete gelen güncelleme özellikle arka planda kalan bazı özellikleri gün yüzüne çıkardı. İşte Google Asistan'ın dikkat çeken yeni özellikleri...

Google'ın gün geçtikçe kullanımı artan popüler hizmeti Google Asistan, CES 2019'dan sonra yeni özelliklere kavuştu, tasarımı da baştan sona yenilendi. Türkçe dil desteğine sahip olması ile Türkiye'de de rahatça kullanılabilen hizmete gelen güncelleme özellikle arka planda kalan bazı özellikleri gün yüzüne çıkardı.

Google Lens özelliği, kullanıcıların daha kolay ulaşabilmesi için mikrofon simgesinin hemen yanına getirildi. Ayrıca klavye kullanarak Google Asistan'la konuşmak isteyenler için de klavye özelliği doğrudan mikrofon simgesinin yanına eklendi. 'Keşfet' tuşuna daha kolay erişebilmesi için de söz konusu özelliğin simgesi üst köşeden alt tarafa kaydırıldı.

Yapılan tasarım değişikliğinin daha çok Google Asistan'ın geride kalan bazı özelliklerinin öne çıkarılmasını sağladığı görülüyor.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN