Back To Top
Instagram fotoğraf ve video planlama nasıl yapılır? Gönderi planlama özelliği devrede

Instagram fotoğraf ve video planlama nasıl yapılır? Gönderi planlama özelliği devrede

 - Son Güncelleme: 21.09.2019 Cumartesi 15:36
Instagram fotoğraf ve video planlama nasıl yapılır? Gönderi planlama özelliği devrede
- A +

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen gönderi planlama özelliği nihayet aktifleşti. Facebook’taki gibi bir fotoğraf ya da videoyu Instagram sayfanızda ileri tarihlere kurarak yayınlaya bileceğiniz özellik devreye girdi. Peki Instagram’da fotoğraf ya da video planlama nasıl yapılıyor? İşte detaylar…

Dünyada en çok kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Instagram’da gönderi planlama özelliği getirildi. Özellikle sosyal medya uzmanlarının işini kolaylaştıracak güncelleme, Facebook'un Uluslararası Yayın Sözleşmesi (IBC) kapsamında açıklandı. Peki Instagram’da gönderi nasıl planlanıyor? İşte detaylar…

INSTAGRAM’DAN GÖNDERİ NASIL PLANLANIYOR?

Instagram’da gönderi planlamanız için ilk etapta Facebook İçerik Stüdyo'suna kaydolmanız gerekiyor. Bunun ardından sayfanızı açıp, ‘Gönderi Oluştur’ seçeneğine basın. Karşınıza gelen bölümde, ‘Zamanla’ seçeneğine tıklayarak, istediğiniz bir tarihe paylaşım planlayabiliyorsunuz.

19-09/21/instagramm.jpg

HİKÂYE DE PLANLANIYOR MU?

Hikâye zamanlamak için üçüncü parti uygulamalar kullanmak gerekiyor.

INSTAGRAM'A GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

INSTAGRAM NEDİR?

Sosyal medyada ücretsiz video ve fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram, Ekim 2010 yılında kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dâhil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkânı tanımıştır. Daha sonra Facebook, Instagram’ı satın almıştır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN