Back To Top
iPhone 9'un ilk görüntüleri internete sızdı

iPhone 9'un ilk görüntüleri internete sızdı

 - Son Güncelleme: 13.06.2018 Çarşamba 19:47
iPhone 9\'un ilk görüntüleri internete sızdı
- A +

Apple'ın aylar sonra tanıtacağı akıllı telefon modeli iPhone 9'un model çizimleri internete düştü. İşte o görüntüler ve telefon hakkında gelen bilgiler.

iPhone 9 modeli için geri sayım devam ederken, bugün sürpriz bir şekilde telefonun çizimleri internete düştü. iPhone 9 modelinin Eylül ayının ortalarında resmen tanıtılması bekleniyor.

Forbes'in aksesuar üreticisi Ghostek'ten aldığı şemalar, telefonla ilgili Apple'ın çalışmalarına benziyor. Ghostek'in kılıflar için tasarım bilgisini almış olma ihtimali var. Aynı kaynağın daha önce Samsung Galaxy S9'u başarıyla tahmin ettiğini de söyleyelim.

Sızıntında görünen, şimdilik iPhone XI Plus adıyla anacağımız telefon, 6,5 inç ekrana sahip. 157.2 x 77.1mm ölçülerindeki telefon, 158.4 x 78.1mm'lik iPhone 8'den biraz daha küçük.

18-06/13/2.jpeg

Bununla birlikte iPhone XI Plus'ın kasası alümünyum değil, çelik. Bu yüzden 202 gram ile biraz daha ağır.

Tasarım olarak iPhone X'i andıran iPhone XI Plus'ın bir çentiği de var. Forbes, telefondaki üç lens hakkında birçok şey söylüyor ancak gördüğümüz yuvaların biri flaş da olabilir. iPhone X'te bu üç yuvanın biri flaşa aitti ve üç kameranın iPhone'a 2019'dan önce gelmeyeceği iddia ediliyor.

iPhone 9'a geçecek olursak, Forbes'e göre bu telefon sadece "iPhone" adıyla anılacak. iPhone XI Plus'a göre çentiği biraz daha büyük olan bu telefonun arka yüzünde tek bir kamera var.

18-06/13/3.jpeg

Daha önceki dedikoduların da söylediği gibi 6,1 inç ekrana sahip iPhone 9, 147.12 x 71.52mm ölçülerine sahip. Forbes'e göre iPhone 9, birinci nesil Face ID teknolojisiyle gelecek. iPhone XI ve iPhone XI Plus ise Face ID'nin ikinci neslini kullanacak. Ancak bu bilginin kaynağı biraz şüpheli; bu yüzden şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

Hürriyet'e göre çizimler ise gerçeği yansıtıyor olabilir. Yine de Apple, Eylül'deki tanıtıma kadar değişiklik yapabilir.

 

Yükleniyor...

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN