Back To Top
Şehit ve gazi çocukları hacker olacak

Şehit ve gazi çocukları hacker olacak

 - Son Güncelleme: 22.08.2017 Salı 10:29
Şehit ve gazi çocukları hacker olacak
- A +

Bütün ülkeler için artık ciddi sorun haline gelen siber tehditleri ortadan kaldırmak için eğitilecek olan çocuklar geleceğin ayyıldız hacker'ı olarak görev yapacak. Türkiye Bilişim Derneği (TBD) şehit ve gazi çocukları ile engelli bireylere bilişim eğitimi vermek için harekete geçiyor.

Bir grup gazeteciyle bir araya gelen TBD Başkanı Rahmi Aktepe, şehit yakını ve gazi dernekleri ile irtibata geçtiklerini oradan yönlendirilecek çocukları eğitime alacaklarını ifade etti.

PERİYODİK OLARAK EĞİTİLECEKLER

Aktepe, "Burada belirli eğitim kademeleri var. Biz başlangıç seviyesini yılsonundaki Bilişim Kurultayı'nda yapacağız. Daha sonra kurumsal olarak derneğimizde bunun başlangıç, orta ve ileri seviye eğitimlerini periyodik olarak yaparak eğitim vereceğiz" diye konuştu.

İLK EĞİTİM ARALIK AYINDA

Devletin belirli kademelerinde hem engelli hem de şehit ve gazi çocuklarına bazı haklar verildiğini aktaran Aktepe, "Bu insanları mesleki yeterlilik açısından daha nitelikli hale getirmek istiyoruz. Masrafların bir kısmını biz, bir kısmını sponsorluklardan karşılayacağız. Aralık ayında ilk eğitimimizi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

AİLELER BİLGİLENDİRİLECEK

Online ortamdaki çocuk istismarı konusunda da proje geliştirdiklerini söyleyen Aktepe, "Ankara Üniversitesi'nden Betül Ulukol Hoca'yla çalışıyoruz" dedi. Çocuk istismarı konusunda bir eğitim programı hazırladıklarını aktaran Aktepe, "Hem ebeveynlere hem de çocuklarla irtibatlı profesyonellere istismar olduğunda başvuracağı kişilere yönelik özel bir eğitim programı hazırlıyoruz" dedi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN