Back To Top
Siri zeka testini geçemedi

Siri zeka testini geçemedi

 - Son Güncelleme: 28.04.2018 Cumartesi 20:25
Siri zeka testini geçemedi
- A +

Apple Siri, Amazon Alexa, Google Assistant ve Microsoft Cortana arasında yapılan “hangisi daha zeki? testinin kazananı Google Assistant oldu.

ijital pazarlama ajansı Stone Temple, en zeki sesli asistanın hangisi olduğunu belirlemek için Apple Siri, Google Assistant, Amazon Alexa ve Microsoft Cortana’yı yaklaşık 5 bin soruluk zorlu bir sınava tabi tuttu.

Tüm sesli asistanlara aynı sorular soruldu ve kaç soruyu cevaplayacakları ve cevapların kaçının doğru olduğu ölçümlendi.

KAZANAN GOOGLE

Sorulan soruların %75’inden fazlasını cevaplamaya çalışan Google Assistant ilk sıraya yerleşerek “en zeki asistan” seçildi. Microsoft Cortana ikinci, Amazon Alexa üçüncü ve Apple Siri son sıraya yerleşti.

Çıkan sonuçlar geçen seneye kıyasla değerlendirildiğinde Microsoft Cortana’nın ciddi bir gelişme gösterdi, Amazon Alexa ve Apple Siri’nin gerileme yaşadığı ortaya çıktı.

#gunde_video#

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN